Reklama

Co się stanie, jeśli przestaniesz pić gazowane napoje?

Napoje gazowane są na rynku już od wielu dekad. Są podstawowym napojem na imprezach, w restauracjach i wielu domach. Niestety są one szkodliwe dla twojego zdrowia i mogą uzależniać. Oprócz kofeiny zawierają także dużą ilość cukru. Nawet napoje, które są reklamowane jako dietetyczne zawierają niezdrowe substancje słodzące. Napoje gazowane wpływają niekorzystnie na cały organizm, jednak jeśli usuniesz je ze swojej diety, to zauważysz niesamowite zmiany.

Reklama

Jedzenie będzie ci bardziej smakowało

Napoje gazowane mają w sobie tyle cukru, że przeciążają one twoje kubki smakowe, a dietetyczne napoje gazowane są w tej kwestii jeszcze gorsze. Większość substancji słodzących jest od 400 do 8000 razy bardziej słodka niż cukier! Są one tak słodkie, że zmieniają receptory w mózgu w taki sposób, że masz jeszcze większą ochotę na cukier! Usuwając te napoje ze swojej diety sprawisz, że twoje kubki smakowe wrócą do normy, a jedzenie znowu będzie miało smak.

Łatwiej będzie ci zrzucić wagę

Najłatwiejszym sposobem na zrzucenie wagi jest zrezygnowanie z napojów gazowanych. Jedna puszka napoju zawiera 39 g cukru i 90 kalorii! Przestawiając się na wodę zaoszczędzisz sobie kalorii oraz cukru. Nawet dietetyczne napoje, mimo że mają 0 kalorii, powodują uwalnianie się insuliny, przez co zwiększają ilość tłuszczu na brzuchu.

Pomożesz swoim nerkom

Badania pokazują, że rezygnacja z gazowanych napojów może ochronić twoje nerki przed chorobami. A według badania przeprowadzonego w 2013 roku pijąc tego typu napoje zwiększa się ryzyko kamieni nerkowych.

Będziesz miał bielszy uśmiech

Według badania z 2013 roku, picie dużych ilości napojów gazowanych sprawia, że twoje zęby są zniszczone w takim samym stopniu jak zęby osób uzależnionych od metamfetaminy! Tak więc napoje te niszczą twoje zęby. Zawarty w nich kwas cytrynowy wyżera szkliwo, przez co zwiększa się ryzyko ubytków, a zęby stają się żółte. Aby mieć zdrowy i biały iśmiech, zrezygnuj z napojów gazowanych!

Będziesz mądrzejszy

Rezygnując z napojów gazowanych stajesz się mądrzejszy, ponieważ spożywanie cukru przez długi czasu negatywnie wpływa na twój mózg. Kiedy z nich zrezygnujesz będziesz miał jaśniejszy umysł, będzie ci się łatwiej skoncentrować i poprawisz swoją pamięć. Jeśli myślisz, że jesteś bezpieczny pijąc dietetyczne napoje, to jesteś w błędzie. Substancje chemiczne zawarte w aspartamie mogą mieć wpływ na związki chemiczne w mózgu oraz sygnały nerwowe oraz powodować bóle głowy, nerwowość i bezsenność.

Będziesz rzadziej korzystał z toalety

Napoje gazowane mają działanie moczopędne i podrażniają pęcherz. Oznacza to, że częściej chodzisz do toalety. Napoje te podrażniają pęcherz oraz mogą zwiększyć infekcję pęcherza i dróg moczowych.

Wzmocnisz swoją odporność

Dietetyczne napoje gazowane są dla ciebie szczególnie złe, ponieważ substancje słodzące mają wpływ na zdrowe bakterie znajdujące się w jelitach, co może mieć wpływ na poziom cukru we krwi oraz utrzymanie wagi. A kwasowość we wszystkich napojach gazowanych ma negatywny wpływ na układ trawienny.

Będziesz miał więcej energii

Tak samo jak kawa, napoje gazowane zawierają kofeinę, co jest jedną z przyczyn dla których niektóre osoby je piją. Jednak spożywanie zbyt dużej ilości kofeiny może sprawić, że będziesz jeszcze bardziej zmęczony!

Będziesz miał zdrowsze kości

Badania pokazały, że istnieje związek między piciem napojów gazowanych i osteoporozą. Eksperyment przeprowadzony w 2014 roku pokazał, że regularne spożywanie napojów gazowanych zwiększa ryzyko złamania szyjki kości udowej u kobiet po menopauzie o 14%.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama