Reklama

Co możesz wywnioskować ze swojej grupy krwi?

Są cztery grupy krwi u ludzi: 0, A, B i AB. Uważa się, że zróżnicowanie to związane jest z uwarunkowaniami ewolucyjnymi. Badania naukowe pokazują, w jaki sposób grupa krwi może wpływać na daną osobę. Dzięki nim można wywnioskować, jakie skłonności chorobowe może mieć organizm oraz jak zapobiec ewentualnym chorobom.

Grupa krwi ma wpływ na to, jak reagujesz na stres

Niektóre grupy krwi mają związek z hormonami odpowiedzialnymi za reakcję na stres. Na przykład osoby z grupą krwi A zwykle mają wyższy poziom kortyzolu we krwi. To hormon związany ze stanem zwiększonego stresu. Osoby posiadające krew grupy A zyskają, jeśli będą uprawiać ćwiczenia uspokajające, takie jak tai chi czy joga, które zmniejszają poziom kortyzolu w organizmie. Osoby z grupą krwi 0 mają lepszą tolerancję na sytuacje stresowe, ale mogą mieć problem z oczyszczeniem swojego organizmu z hormonu stresu. Osoby te zyskają na intensywnych ćwiczeniach, które szybciej pozwalają na pozbycie się hormonu stresu. Osoby z grupą krwi B będą dobrze reagować na łagodne ćwiczenia takie jak joga. Osoby z grupą krwi AB wymagają urozmaiconych ćwiczeń, aby pozbyć się z organizmu hormonu stresu.

Grupa krwi może wpływać na działanie układu trawiennego

Układ trawienny człowieka zawiera przyjazne dla naszego organizmu bakterie, które wspomagają trawienie. Badania jednak wykazały, że u osób z niektórymi grupami krwi może występować więcej takich bakterii niż u innych. Osoby z grupą krwi B mają do 50 000 razy więcej przyjaznych bakterii w jelitach w porównaniu do osób z grupą krwi 0 i A. Osoby z grupą krwi 0 mogą wykazywać szczególną wrażliwość na infekcje rozwijające się w jelitach, dlatego powinny dbać o to, aby spożywać pokarmy wspierające odpowiednie trawienie.

Grupa krwi może wpływać na problemy z pamięcią

Badania wykazały, że osoby z grupą krwi AB mogą być szczególnie podatne na problemy związane z pamięcią w podeszłym wieku. Ponieważ poszczególne grupy krwi mają również związek z otyłością, cukrzycą i innymi problemami mogącymi wywołać choroby układu sercowo – naczyniowego, mogą również mieć wpływ na przepływ krwi do mózgu, co z kolei prowadzi do pogorszenia się pamięci u osób w podeszłym wieku. Badanie wykazało, że osoby z grupą krwi AB wykazują o 23% większe ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia niż osoby z grupą 0. Osoby z grupą krwi AB powinny zadbać o dietę zdrową dla serca, która będzie wspierać odpowiednie krążenie krwi w organizmie, a przez to prawidłowe działanie mózgu.

Grupa krwi może wpływać na płodność

Badania łączą obniżoną działalność jajników u kobiet z grupą krwi 0. Działalność jajników określa ilość wyprodukowanych komórek jajowych umożliwiających zapłodnienie. Obniżona działalność jajników jest częstą przypadłością u kobiet w wieku 30 – 40 lat, ale kobiety z grupą krwi 0 wykazują ją wcześniej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama