Reklama

Co dzieje się z ciałem po zjedzeniu zbyt dużej ilości orzechów?

Orzechy są zdrową i smaczną przekąską. Orzechy włoskie, migdały czy orzechy nerkowca nadają się do piwa jak i jako dodatki do dań i deserów. Wszystko jednak jest zdrowe jedynie z umiarem. Jeżeli jesz zbyt dużo orzechów, może okazać się to niebezpieczne dla zdrowia. Jeżeli chcesz wiedzieć co może stać się w twoim organizmie, jeżeli zjesz zbyt dużo orzechów, to koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu. Co jednak kiedy zjesz ich zbyt dużo? Przedstawiamy trzy  najczęstsze skutki.

Problemy trawienne

Jedzenie zbyt wielu  orzechów  włoskich, migdałów i orzechów laskowych może powodować uczucie wzdęcia. Głównym powodem, takiej sytuacji jest obecność garbników i fitynianu - substancje te są bardzo trudne do strawienia. Jeśli chcesz uniknąć tych problemów trzymaj się zaleceń dietetyków.

Przybieranie na wadze

Orzechy są zalecane jako przekąski podczas większości diet. W dużej ilości mogą jednak powodować przybieranie na wadze. Dlatego ogranicz się wyłącznie do kilku sztuk dziennie. Kaloryczne orzechy zjadaj wyłącznie w surowej formie. Prażone i z dodatkiem smakowych przypraw są jeszcze bardziej kaloryczne.

Ból mięśni i łamliwość paznokci

Bezpośrednim skutkiem zjedzenia większej niż zalecana ilości tych przekąsek, może spowodować zatrucie selenem. Objawy zatrucia widoczne są wyraźnie - włosy i paznokcie tracą blask i stają się łamliwe, mogą również wystąpić bóle stawów i  mięśni. Należy pamiętać, że zatrucie selenem jest bardzo rzadkie, ale warto zdawać sobie sprawę z takiej możliwości, aby szybko zareagować kiedy pojawią się pierwsze objawy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama