Reklama

Błędy, przez które wyglądamy starzej

W dzisiejszych czasach wygląd jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Dbamy o niego i za wszelką cenę staramy się zatrzymać upływający czas. Nie chcemy widzieć na twarzy kolejnych zmarszczek lub siwych włosów. Istnieje jednak szereg błędów przez które wyglądamy starzej. Większość z nich możemy popełniać nieświadomie. Jeżeli zależy ci na młodym wyglądzie, przeczytaj koniecznie poniższe błędy i staraj się ich unikać.

Reklama

Więcej pracuj

Oczywiście nie jest tu mowa o pracy zarobkowej. Kiedyś kobiety musiały przygotowywać posiłki od podstaw, następnie po zjedzeniu posprzątać cały bałagan. Dziś wszystkie te czynności robione są na skróty. I o ile jest to dobre dla nas, bo wkładamy mniej wysiłku w posiłki i zaoszczędzamy sporo czasu, to dla naszego wyglądu nie ma to żadnych pozytywnych korzyści. Korzystając z gotowych posiłków, nie zmywając naczyń ręcznie bo przecież mamy zmywarkę lub całkowicie rezygnując z posiłków w domu na rzecz restauracji, odkładamy zbędne kalorie, które kiedyś spalilibyśmy w trakcie przygotowywania posiłków. Jeżeli twój tryb życia wygląda właśnie w ten sposób, to dostarcz swojemu organizmowi dodatkową dawkę ruchu. Wybierz się na wieczorny spacer lub zacznij biegać. Dobrym rozwiązaniem będzie również nordic walking, ponieważ pobudza do ruchu wszystkie mięśnie.

Prostuj się

Na co dzień nie zdajesz sobie sprawy z tego, że w ciągu dnia garbisz się. Zazwyczaj związane jest to z siedzącą pracą, szczególnie przy komputerze. Skutkiem garbienia się jest ból szyi, pleców i barków. Utrzymywanie wyprostowanej sylwetki pomoże we wszystkich tych dolegliwościach, a dodatkowo sprawi, że będziesz wyglądać młodziej. Jak? Wyprostowane sylwetki kojarzą nam się z młodością, energią i wigorem, Jeżeli patrzymy na kogoś zgarbionego, wydaje nam się, że jest starym, zmęczonym człowiekiem. Pilnuj się wiec zawsze, aby mieć wyprostowaną sylwetkę i pokazać światu swoją młodość.

Jedz produkty sezonowe wyłącznie w sezonie

Rozwój technologii i przemysłu sprawił, że praktycznie przez cały rok mamy dostęp do wszystkich produktów, nawet tych sezonowych. Czy są one jednak tak samo zdrowe jak w sezonie? Prawda może być dla niektórych szokująca. Weźmy na przykład truskawki. W sezonie dojrzewają na polach w słońcu, są pełne witamin i substancji odżywczych i przeciwutleniaczy. Jednak ich dostępność w dużych sklepach nie kończy się wraz z końcem sezonu.

Produkty które są dostępne przez cały rok nie mają jednak zbyt wiele wspólnego z pysznymi, prawdziwymi truskawkami. Zazwyczaj są one hodowane sztucznie, w szklarniach, z dodatkiem mnóstwa nawozów, pestycydów i całą masą innych substancji. Dotyczy to nie tylko truskawek, ale wszystkich produktów sezonowych. Toksyny obecne w takich owocach odkładają się w naszym organizmie i przyspieszają procesy starzenia, a także mogą powodować poważne choroby. Jeżeli zależy ci więc na zdrowiu i młodym wyglądzie, zrezygnuj z produktów sezonowych po sezonie.

Kontaktuj się z ludźmi

Kontakt z innymi ludźmi jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju i higieny psychicznej. Osoby które nie mają kontaktu z drugim człowiekiem szybciej popadają w depresję i stany lękowe. Zadbaj wiec o kontakt z innymi ludźmi. Nie mówimy tu o pisaniu SMS-ów, czy rozmowach telefonicznych. Kontakt przez aplikacje internetowe również nie daje prawidłowych efektów. Powinniśmy spotykać się z prawdziwymi ludźmi w prawdziwym świecie. W ten sposób nie będziemy narażeni na samotność, depresję i wszystkie związane z tym niedogodności.

Nie opalaj się

Opalanie może jest modne, ale nie jest zdrowe dla naszej skóry. Duża dawka promieniowania może uszkodzić naszą skórę, powodować zmarszczki, przesuszenie, poparzenia, a nawet raka. Unikaj więc kąpieli słonecznych, a zawsze wystawiając się na ekspozycję słoneczną używaj kremów z wysokim filtrem.

Bardziej niebezpieczne od kąpieli słonecznych są solaria. Emitują one około 12 razy więcej promieniowania, niż pochłaniamy podczas opalania na słońcu. I może w solarium spędzamy mniej czasu, ale regularne wizyty sprawią, że nasza skóra zostanie uszkodzona, widoczne będą liczne zmarszczki, nie wspominając już o poparzeniach i wysokim prawdopodobieństwie raka skóry. Zrezygnuj więc z opalania, bo teraz zdrowie jest w modzie, a nie opalona skóra. Jeżeli koniecznie chcesz osiągnąć wygląd jak po wakacjach w tropikach, użyj samoopalacza.

Unikaj stresu

Stres towarzyszy nam każdego dnia. Czy to stres związany z pracą, życiem osobistym czy problemy rodzinne. Staraj się unikać stresowych sytuacji, gdyż powodują one problemy z cerą, zaburzenia apetytu, problemy ze snem. Wszystko to odbija się na naszej skórze. Staje się ona szara, zmęczona i pełna zmarszczek. Znajdź sposób na obniżenie poziomu stresu i wyciszenie się. Joga, medytacja, sport czy zwykły spacer mogą zdziałać tu cuda.

Ruszaj się

Nie utknij za biurkiem. Większość z nas ma pracę siedzącą. Jest ona o wiele mniej męcząca niż praca fizyczna, ale niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Jeżeli spędzamy zbyt dużo czasu w pozycji siedzącej to, po pierwsze możemy spodziewać się problemów z kręgosłupem, a po drugie z pewnością przybierzemy na wadze. Rób więc przerwy w pracy i po każdej przepracowanej godzinie poruszaj się choć przez chwilę. Przyniesie to ulgę twojemu kręgosłupowi. Nie zapominaj o wieczornej dawce ruchu. Po całym dniu spędzonym za biurkiem wybierz się na spacer, basen lub pobiegać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama