Reklama

Ziołowe środki skuteczne w walce ze stanami lękowymi

Rozmaite stany lękowe bardzo często pozbawiają ludzi radości i przyjemności z życia. Wywołujące je przedmioty i zjawiska koncentrują na sobie całą uwagę, uniemożliwiając osobom cierpiącym na zaburzenia lękowe i ataki paniki, czerpania przyjemności z pracy, kontaktów z rodziną lub przyjaciółmi. Na szczęście istnieje wiele ziołowych preparatów i skutecznych terapii, które pomogą zmniejszyć objawy stanów lękowych i pozwolić choremu na prawidłowe funkcjonowanie.

Reklama

Męczennica:

Roślina ta działa na centralny układ nerwowy, zapewniając ogólne uczucie spokoju. Idealnie nadaje się do stosowania zarówno w ciągu dnia, jak i nocą - gdy niepokój nie pozwala nam zasnąć lub gdy budzimy się z koszmaru. Męczennica pomaga również złagodzić skutki uboczne zaburzeń lękowych, takie jak bezsenność i zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Osoby korzystające z pomocy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy) powinny skontaktować się z zaufanym lekarzem, zanim zaczną przyjmować męczennicę.

Waleriana:

Jest ona prawdopodobnie najbardziej znanym ze wszystkich ziół anty-lękowych. Waleriana oddziałuje na ludzki organizm tak jak Valium. Pozbawiona jest jednak jego skutków ubocznych i uzależniających właściwości. Środek ten rozluźnia mięśnie, co znacząco ułatwia sen. Ponadto jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy chcą poprawić jakość swojego nocnego odpoczynku.

Melisa:

Melisa to kolejny bezpieczny i skuteczny ziołowy lek na zaburzenia lękowe i ataki paniki. Znana jest ze swoich naturalnych właściwości, które pomagają zmniejszyć niepokój i poprawić jakość snu.

Zielona herbata:

Pełna antyoksydantów zielona herbata stosowana jest w celu zmniejszenia objawów starzenia się. Pomaga ona w utracie wagi, poprawia zdrowie serca, wzmacnia układ odpornościowy, a nawet chroni przed nowotworami. Zielona herbata zawiera również teaninę - bezpieczny i skuteczny środek, stosowany w celu redukcji stresu i zmniejszenia niepokoju.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama