Reklama

Wybierz świeczkę i poznaj kolor swojego charakteru

Kolory odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym życiu. Towarzyszą nam na każdym kroku – kiedy jesteśmy na łonie natury, w domu, w restauracji. Mają istotny wpływ na nastrój i samopoczucie, a nawet na zdrowie fizyczne i psychiczne. Kolor jest również formą komunikacji niewerbalnej i autoekspresji. Oczywiście twoje upodobania kolorystyczne będą zależały od obiektu, lub rzeczy, z którą masz do czynienia. Możesz lubić czarne ubrania, ale już do pomalowania ścian wybierzesz jasny lazur. Ale w naszym teście osobowości mamy bardzo konkretny obiekt – świecę. Kolor świecy, którą wybierzesz będzie mówił wiele na temat twojej osobowości.

Czarna świeca

Kolor czarny absorbuje w sobie wszystkie kolory. Może wskazywać na osobę skrytą i tajemniczą. Ten kolor jest też symbolem władzy, kontroli i autorytetu. To barwa wiązana z seksualnością i uwodzicielstwem. Jeśli wybrałeś czarną świecę nie oznacza to, że jesteś złą osobą. To raczej wskazówka, że dążysz do uzyskania prestiżowej pozycji i motywuje cię władza. Możesz mieć też tendencje do tłumienia uczuć i emocji.

Niebieska świeca

Kolor niebieski kojarzy się z poczuciem spokoju i odprężenia. Być może to wyjaśnia dlaczego ludzie są zafascynowani oceanem. Osoby o niebieskiej osobowości są zwykle pogodne, uczuciowe, wierne i unikają konfliktów. Choć czasami trudno im jest okazywać emocje. Odczuwają niepokój, kiedy otoczenie wokół nich zmienia się i potrzebują czasu, by przystosować się do zmiany. Mają skłonności do tworzenia wokół siebie chaosu oraz do bałaganiarstwa.

Zielona świeca

Zieleń to kolor wiosny, wzrostu i narodzin. Osoba o zielonej osobowości jest otwarta i zmotywowana. To również wierny przyjaciel i partner w biznesie. Dąży do dobrobytu, co czasami może przerodzić się w chciwość i materializm.

Żółta świeca

Kolor żółty oznacza nadzieję, szczęście i wiedzę. To także kolor wzbudzający dużo emocji – wiele osób go lubi i nieomal tyle samo czuje rozdrażnienie na jego widok. To kolor skłaniający do działania, aktywności oraz pobudzenia. Żółte osobowości są radosne i miłe, kreatywne i mądre. One także trudniej przystosowują się do zmian. Bywają pretensjonalne i snobistyczne.

Czerwona świeca

Czerwony to kolor męskości i energii. Nie dziwi więc, że ludzie czerwoni są zwykle pełni pasji, aktywni fizycznie i ambitni. Są odważni, przebojowi i pewni siebie. Czasami jednak mają skłonność do agresji i obżarstwa.

Purpurowa świeca

Purpurę utożsamia się z wyobraźnią, duchowością i fantazją. Charaktery purpurowe są myślicielami, idealistami, mają też mocno rozwiniętą intuicję. Ważna jest dla nich harmonia umysłu i równowaga emocjonalna. To nierzadko perfekcjoniści. Jeśli coś pójdzie nie tak – mogą ulegać stanom depresyjnym.

Biała świeca

Biel jest jednoznaczna z brakiem jakichkolwiek barw. Reprezentuje czystość i niewinność. Białe typy osobowości są zwykle zrównoważone, dyskretne, czyste i schludne. Lepiej dostosowują się do zmian niż pozostałe typy kolorowych osobowości. Czasami mogą być postrzegane jako bezduszne, nieprzystępne lub sztywne.

Kolory, które nas przyciągają mówią wiele o naszych osobowościach. Twierdzi się nawet, że zmieniając kolor otoczenia możemy wpłynąć na swoją osobowość. Jeśli w opisie swojej osobowości odnalazłeś elementy, które szczególnie cię niepokoją i które istotnie zauważasz u siebie, spróbuj włączyć do swojego życia – otoczenia, czy sposobu ubierania się – inne kolory, których cechy bardziej ci odpowiadają i zobacz czy przyniesie to pożądane zmiany.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama