Reklama

Sześć prostych sposobów na uspokojenie

Stres towarzyszy nam coraz częściej w codziennym życiu. Ciągle się spieszymy, mamy mnóstwo spraw na głowie. Jesteśmy w nieustannym biegu, często rozdarci pomiędzy pracą a obowiązkami domowymi. Myślimy o rachunkach, kredycie w banku i zakupach. Nic dziwnego, że w pewnym momencie coś w nas pęka. To efekt nadmiernego stresu, który może powodować wybuchy złości, ataki nerwowe i prowadzić do depresji. Warto walczyć z nim zawczasu. Dlatego przedstawiamy sześć skutecznych sposobów, które pozwolą wyciszyć twoje nerwy i przywrócą spokój ducha.

Reklama

Zimna woda

Zimna woda ochłodzi twoje nerwy i zmniejszy napięcie. Wystarczy, że zanurzysz w niej ręce i przyłożysz je do czoła i w okolice uszu. Możesz również schłodzić nadgarstki. Ten prosty zabieg sprawi, że poczujesz, jak całe twoje ciało się rozluźnia.

Pomarańcza

Zapach pomarańczy lub olejku eterycznego wykazują właściwości relaksacyjne i poprawiające nastrój. Jeśli miałeś ciężki, stresujący dzień, wypij sok ze świeżo wyciskanych pomarańczy. Przygotuj go samodzielnie, by poczuć wyrazisty aromat owoców. Sok z pomarańczy poprawi twój humor, a także doda ci cennej energii na kolejny dzień pracy!

Oddychanie

Jeśli miewasz ataki silnego stresu, koniecznie musisz nauczyć się go zwalczać. Jedną z najbardziej skutecznych i popularnych sposobów radzenia sobie ze stresem jest technika oddychania „Cztery, siedem, osiem”. Na czym polega? Wdychasz powietrze przez cztery sekundy, wstrzymujesz oddech na siedem sekund, a następnie wydychasz go przez usta przez osiem sekund. To doskonała technika relaksacyjna, która pozwoli ci zwalczyć stres w ciężkich momentach.

Mango

To kolejny owoc, który wykazuje działanie antystresowe i relaksujące. Odpowiedzialny jest za to główny składnik mango, zwany linalolem. Mango warto jeść, gdy padliśmy ofiarą stresu lub gdy chcemy się uodpornić na jego negatywne działanie.

Ćwiczenia

Aktywność fizyczna jest jedną z najlepszych metod na poprawę zdrowia psychicznego. Najlepsze ćwiczenia na rozładowanie stresu to trening cardio. Jogging, spacer lub wyprawa na zakupy przywrócą ci wewnętrzny spokój i zrelaksują cię. Warto wiedzieć, że każdy rodzaj ruchu działa łagodząco na stres i poprawia humor, gdyż nasz mózg wydziela się wówczas hormon szczęścia – serotoninę.

Odliczanie

Jedną z popularnych technik uspokajających jest odliczanie. Obojętnie co i gdzie liczysz, sposób ten jest naprawdę skuteczny! Najlepiej licz po cichu, wymawiając każdą cyfrę i liczbę. Skupisz się wtedy w pełni na czynności, którą wykonujesz, a nie na przyczynie twojego zdenerwowania.

Jeśli dopadł cię stres, skorzystaj z powyższych metod. Gwarantujemy, że pomogą ci się uspokoić i zrelaksować.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama