Sprytne triki, które pomogą ci zadbać o zdrowie  

Dbanie o zdrowie powinno być normą dla każdego. Nie wszyscy jednak wiedzą co jest zdrowe, a co nie. Jeżeli szukasz drogi do zdrowego trybu życia, to mamy dla ciebie podpowiedź. Przedstawiamy listę kilku prostych, ale bardzo skutecznych trików, które pomogą ci zadbać o twój organizm, poprawić jego stan i zapewnią ci zdrowie na długie lata. Koniecznie poznaj je  i wypróbuj wszystkie na własnej skórze.  

Wstań!

Jeżeli większość dnia spędzasz siedząc koniecznie wstań i zmuś się do ruchu. Twój organizm nie powinien zbyt długo przebywać w tej pozycji, ponieważ powoduje to podwyższenie poziomu trójglicerydów i hormonów. Koniecznie zadbaj więc o odpowiedni poziom ruchu każdego dnia. Jeżeli masz siedzącą pracę, co jakiś czas przespaceruj się w miejscu pracy, rozprostuj kości i zmuś się do wysiłku. Po pracy koniecznie poćwicz i poruszaj się na świeżym powietrzu.

Zmniejsz porcje posiłków

Kiedy jesteśmy głodni sięgamy po coś do jedzenia. Czy wiesz jednak, że masz mózg odczuje, że wystarczająco się najedliśmy dopiero po około 15 do 20 minutach? W ten sposób jemy przez dłuższy czas, a potem czujemy się źle  z przejedzenia. Dlatego jedz wolniej, dokładnie przeżuwaj każdy kęs, a przede wszystkim zmniejsz porcje posiłków.

Czytanie najlepsze na stres

Jeżeli masz stresującą pracę lub problemy codziennego życia zaczynają cię przerastać, koniecznie musisz się zrelaksować i znaleźć odpowiedni sposób na wyciszenie. Jak wskazują badania, wysoki poziom hormonów związanych ze stresem, powoduje liczne choroby, może prowadzić do przybierania na wadze, a nawet do zawału. Jaki jest najskuteczniejszy sposób na odprężenie? W zasadzie wszystko co lubisz i uspokaja cię jest dobrym wyborem. Najlepszym jednak jest czytanie. Nie tylko relaksuje, ale również rozwija naszą wyobraźnię i odciąga myśli od nieprzyjemnych zdarzeń. Badania wykazały, że czytanie książek jest o 67 procent bardziej relaksujące od innych czynności (joga, sport czy słuchanie muzyki relaksacyjnej).

Przekleństwo złagodzi ból

Może to dziwne i nieeleganckie, a nawet niekulturalne, ale z pewnością skuteczne. Jak wskazują badania, osoby które po uderzeniu się przeklęły, odczuwały złagodzenie bólu. Nie do końca wiadomo dlaczego, jednak być może sam rozładowanie złych emocji jest tu kluczem. Silny ból spowodowany nagłym urazem powoduje ból i złość. To drugie możemy rozładować używając właśnie przekleństw, a to ogólnie poprawia nasze odczucia i łagodzi ból. Jednak uwaga! Sztuczka ta działa jedynie na osoby którym przekleństwa zdarzają się niezwykle  rzadko.

Codziennie jedz jedno jabłko

Dlaczego zjadanie tych owoców jest tak ważne? Bo wspomaga nasze serce i cały układ krwionośny. Koniecznie zjadaj więc przynajmniej jedno jabłko dziennie. Już po kilku dniach zauważysz poprawę samopoczucia, a twój cholesterol zacznie spadać. Wszystko to za sprawą antyoksydantów. Jabłka są również zdrową alternatywą dla niezdrowych przekąsek. Zabierz je więc do pracy, do szkoły czy na wycieczkę. Sprawdzi się wszędzie.

Umyj ręce

Nasze ręce codziennie mają kontakt z mnóstwem zarazków i drobnoustrojów. Jeżeli nie zabezpieczymy się odpowiednio, to przeniosą się z dłoni do wnętrza organizmu, powodując choroby i inne ciężkie do wyleczenia dolegliwości. Jest jednak sposób aby temu zaradzić i jest prostszy niż może ci się wydawać. Otóż myj ręce jak najczęściej. Zawsze przed posiłkami, po powrocie do domu, po wizycie w szpitalu czy przychodni (w tym przypadku szczególnie). Zmniejszysz ilość drobnoustrojów na powierzchni skóry.

Pozbądź się luster powiększających

Jeżeli masz problem z poczuciem własnej wartości i zaakceptowaniem swoich niedoskonałości, koniecznie pozbądź się lustra powiększającego. Nie potrzebujesz zbliżenia na swoją skórę z rozszerzonymi naczynkami, zatkanymi porami czy trądzikiem. To tylko pogorszy sytuację i sprawi że poczujesz się gorzej. Dlatego od razu wyrzuć lustro powiększające i nigdy po nie nie sięgaj. Zaakceptuj siebie takim jakim jesteś i pamiętaj, że nie ma ludzi doskonałych.

Kosz na złe myśli

Jeżeli w twojej głowie kłębią się miliony myśli, nie potrafisz sobie z nimi poradzić lub po prostu przeżywasz gorszy okres w swoim życiu, to pomóż sobie wykorzystując najzwyklejszy kosz na śmieci. Po pierwsze weź kawałek papieru. Napisz na nim wszystko co cie męczy i nie daje spokoju. Kiedy napiszesz już wszystko, przeczytaj całość dokładnie, a następnie zemnij kartkę i wyrzuć do kosza. Samo określenie przyczyny problemu jest niezwykle pomocne. Wyrzucisz z siebie wszystkie złe emocje i poczujesz się znacznie lżej na duchu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama