Reklama

Rośliny, które pomogą ci rzucić palenie

Palenie ma fatalny wpływ na twoje zdrowie. Uzależnienie powodowane przez nikotynę oraz jej rakotwórcze składniki zmuszają cię do bycia niewolnikiem papierosów, przez co stopniowo tracisz zdrowie. Rzucenie palenia wymaga silnej woli oraz determinacji. Rośliny, o których piszemy mogą pomóc ci złagodzić chęć sięgnięcia po papierosa, rozluźnić oraz uspokoić głód nikotynowy. To rośliny łatwo dostępne: możesz je znaleźć w najbliższym supermarkecie lub sklepie zielarskim. Przygotowanie ich również nie jest zbyt skomplikowane. Wkomponuj je w swoją codzienną dietę i postaraj się zmienić przyzwyczajenia, ćwicz oraz zwalczaj chęć sięgnięcia po papierosa, zaraz po przebudzeniu.

Reklama

Męczennica

Ta piękna roślina ma wiele zalet – spowolni pojawienie się głodu nikotynowego, rozluźni cię oraz pomoże odpocząć. Do wykonania naparu z męczennicy zaleca się wykorzystać zarówno płatki jak i owoce tej rośliny w formie suszonej. Wrzuć kilka płatków i owoców męczennicy do czajniczka z wrzącą wodą. Zaparzaj przez 10 minut.

Pij napar przed położeniem się spać. Lepiej odpoczniesz i obudzisz się wypoczęty.

Lukrecja

Lukrecja od wieków jest używana, jako substytut tytoniu. Żucie korzenia lukrecji niesie wiele korzyści natury zarówno fizycznej jak i psychicznej. Lukrecja rozluźnia cię, a obecne w niej składniki nie tylko łagodzą głód nikotynowy, ale również pomagają zapobiegać rakowi skóry. To roślina o ograniczonej toksyczności, ale nie jest zalecana osobom cierpiącym na cukrzyce, ponieważ wchodzi w interakcję z niektórymi lekami.

Możesz spożywać lukrecję na różne sposoby: w formie proszku, naparu, wywaru, po prostu żując jej korzeń, a nawet przyjmując tabletki z lukrecją dostępne w sklepach zielarskich.

Imbir

Imbir posiada ogromne korzyści dla zdrowia, zwłaszcza dla układu pokarmowego. Z tego powodu bardzo często występuje w wielu przepisach kulinarnych oraz mieszankach medycyny naturalnej. Kłącze i korzeń to najczęściej wykorzystywane części rośliny, przez co świetnie sprawdza się, jako dodatek do herbaty lub naparów.

Imbir łagodzi chęć sięgnięcia po papierosa i podobnie jak lukrecja pozostawia na twoim podniebieniu przyjemny posmak, który odwraca twoją uwagę od potrzeby zapalenia papierosa.

Morwa indyjska

To świetna roślina lecznicza z bardzo charakterystycznymi owocami stosowana w wielu starych kulturach, jako lek na liczne choroby. W przypadku osoby starającej się rzucić palenie, najlepiej wykorzystać suche liście morwy indyjskiej do wykonania naparu, który pomoże przestać palić. Dzięki takiemu naparowi nie tylko łatwo się zrelaksujesz i zwalczysz głód nikotynowy, ale także pomoże ci on odpocząć i poprawi twoje trawienie.

Jeśli zrozumiesz, że twoja siła woli jest kluczowa dla stopniowego uwalniania się ze szponów nałogu, pomoże ci to ograniczyć liczbę papierosów wypalanych codziennie, ćwiczyć, uważać na chwile wzmożonego zapotrzebowania na nikotynę: zaraz po przebudzeniu się, po posiłku, podczas picia kawy, podczas spotkań z rodziną lub znajomymi… Rośliny lecznicze zawsze będą stanowić wsparcie, ale twoja siła woli jest najważniejsza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama