Reklama

Produkty, które pomogą zwalczyć przemęczenie

Nadmierny stres, zbyt dużo obowiązków w pracy, niski poziom magnezu w organizmie. To czynniki, które mogą wywołać przewlekłe przemęczenie. Objawy? Ciągła senność, brak energii, rozdrażnienie, ziemista cera, słabe włosy i paznokcie. Jak z nim walczyć? Na początek udać się do lekarza i uzupełnić niedobory wartości odżywczych w organizmie. Poniżej przedstawiamy pięć produktów, które pomogą zwalczyć zmęczenie i przywrócą ci energię do życia.

1. Banany

Banany to cenne źródło magnezu. Dodają energii i chronią przed rozwojem depresji. Ich regularne spożywanie pomoże pozbyć się uczucia przemęczenia i przywróci organizmowi energię. Banany są również źródłem potasu, który w organizmie bierze czynny udział w przemianie cukru w energię oraz reguluje ciśnienie krwi. Wszystko to wpływa pozytywnie na samopoczucie, a także poprawia sprawność fizyczną i umysłową. Jeśli czujesz się zmęczony i ospały, zacznij jeść banany!

2. Jogurt naturalny

Jogurt naturalny to źródło aminokwasów i węglowodanów, które redukują uczucie zmęczenia i inne dolegliwości, które mu towarzyszą. Zarówno aminokwasy, jak i węglowodany zwiększają poziom energii fizycznej i mentalnej, w konsekwencji poprawiając kondycję ciała i koncentrację umysłu. Jogurt to również naturalny probiotyk, który chroni przed stanami zapalnymi i infekcjami, a także wzmacnia odporność, której poziom obniża się na skutek przemęczenia organizmu.

3. Orzechy

Bogate kwasy omega-3 orzechy są produktem, który dostarcza organizmowi energii, a także redukuje stres. W konsekwencji uczucie przemęczenia się zmniejsza i jest znacznie mniej dokuczliwe. Orzechy są również znane ze swoich właściwości wspomagających pracę mózgu. Poprawiają koncentrację i sprawność intelektualną. Ponadto, przyspieszają przemianę materii, więc nie czujemy się ociężali i ospali. Chcesz dodać organizmowi cennej energii? Jedz garść orzechów dziennie. Zadanie najlepiej wykona mieszanka orzechowa.

4. Zielone warzywa liściaste

Do tej grupy należą m.in. szpinak i jarmuż. Zielone warzywa liściaste dostarczają nam energii, ponieważ zawierają spore ilości magnezu. Ponadto, oczyszczają go z toksyn i substancji szkodliwych oraz poprawiają krążenie krwi, dzięki czemu organizm i mózg i lepiej pracują. Zielone warzywa liściaste zawierają także spore ilości witaminy C i D, które wykazują zdolność zatrzymywania energii w organizmie. Jarmuż, szpinak oraz inne zielone warzywa liściaste warto na stałe włączyć do diety.

5. Płatki owsiane

Idealny produkt na śniadanie, ponieważ działa jak potężny zastrzyk energii na cały dzień. Spożywanie płatków owsianych zaleca się szczególnie osobom, które cierpią na niedobór wartości odżywczych. Warto wiedzieć, że stanowią one źródło wielu witamin i minerałów. Wspomagają przemianę materii, pozytywnie wpływają na naszą urodę i poprawiają samopoczucie. By przekonać się o dobroczynnych właściwościach tego produktu, jedz codziennie minimum jedną miskę płatków owsianych z jogurtem naturalnym lub chudym mlekiem. Płatki powinny na stałe zagościć w diecie każdego z nas.

Czujesz, że brakuje ci energii i siły do życia? Masz problemy z koncentracją i czujesz się rozdrażniony? To mogą być objawy przemęczenia. Jeśli utrudniają one normalne funkcjonowanie, niezwłocznie zgłoś się do lekarza i zadbaj o siebie. Wyżej wymienione produkty mogą znacznie pomóc w leczeniu przewlekłego zmęczenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama