Reklama

Naturalne pigułki nasenne

Jednym z najbardziej stresujących ludzi zaburzeń snu, jest bezsenność. Próbują zasnąć zastanawiając się, przez całą noc, dlaczego nie mogą zasnąć.Czasem właśnie to skutkuje zwiększonym niepokojem o brak snu i dlatego budzi twoje ciało jeszcze bardziej. Jest to cykl, który jest trudno zatrzymać, a ludzie często sięgają po leki, aby w końcu zasnąć. Środki nasenne mogą powodować szkodliwe skutki uboczne, które nie występują przy użyciu naturalnych środków. 

Jak leki naturalne wspomagają sen?

Według niektórych lekarzy, leki ziołowe wspierają zdrowie układu nerwowego i jednocześnie łagodzą ból. Ze względu na to, że układ nerwowy jest używany jako centrum łączności z ciałem, więc musi być w dobrym stanie, by działać poprawnie.

Dodatkowo, zioła zwiększają naturalną odporność ludzkiego organizmu na stres i lęk, który powstrzymuje organizm przed osiągnięciem punktu załamania. W połączeniu ze środkami uspokajającymi, adaptogenne zioła sprzyjają jakości i ilości snu. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób, aby zmniejszyć lęk podczas uspokajania umysłu. Ponadto pozwalają obudzić się wypoczętym, świeżym i pełnym sił.

Niektóre środki nasenne, które są sprzedawane bez recepty występują w postaci ciekłej dla szybszego wchłaniania do organizmu. Jednak ten przepis na naturalne środki nasenne jest w kapsułce. To sprawia, że ​​łatwiej jest nosić przy sobie.

Przepis na naturalne pigułki przyspieszające sen

Aby samemu przygotować takie pigułki potrzebne są kapsułki żelatynowe lub wykonane z warzyw – ważne by były naturalnego pochodzenia.

A ponadto będziesz potrzebował:

2 łyżki sproszkowanego korzenia kozłka

2 łyżki sproszkowanego zioła tarczycy

1 łyżka sproszkowanego balsamu z cytryny

1 łyżka zmielonego owsa

1 łyżka sproszkowanej męczennicy

½ łyżki sproszkowanego korzenia Rhodiola

¼ łyżki mielonego kwiatu chmielu

Dokładnie wymieszaj wszystkie z tych proszków razem w szklanej misce. Do każdej kapsułki żelatynowej należy dać po jednej miarce proszku i mocno je zamknąć. Upewnij się, że w miejscu przechowywania kapsułek będzie chłodno i sucho. Najlepiej włożyć je do szklanego słoja. Metal może być nieco reaktywny więc szkło będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Dawkowanie

W celu poprawienia jakości snu zacznij od dwóch kapsułek na pół godziny przed snem, a następnie zwiększ dawkę do 4 kapsułek, jeśli trzeba. Zacznij od mniejszej dawki i zwiększ ją na własną rękę jeśli czujesz, że niska dawka jest dla ciebie niewystarczająca.

.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama