Reklama

Naturalne pigułki nasenne

Jednym z najbardziej stresujących ludzi zaburzeń snu, jest bezsenność. Próbują zasnąć zastanawiając się, przez całą noc, dlaczego nie mogą zasnąć.Czasem właśnie to skutkuje zwiększonym niepokojem o brak snu i dlatego budzi twoje ciało jeszcze bardziej. Jest to cykl, który jest trudno zatrzymać, a ludzie często sięgają po leki, aby w końcu zasnąć. Środki nasenne mogą powodować szkodliwe skutki uboczne, które nie występują przy użyciu naturalnych środków. 

Reklama

Jak leki naturalne wspomagają sen?

Według niektórych lekarzy, leki ziołowe wspierają zdrowie układu nerwowego i jednocześnie łagodzą ból. Ze względu na to, że układ nerwowy jest używany jako centrum łączności z ciałem, więc musi być w dobrym stanie, by działać poprawnie.

Dodatkowo, zioła zwiększają naturalną odporność ludzkiego organizmu na stres i lęk, który powstrzymuje organizm przed osiągnięciem punktu załamania. W połączeniu ze środkami uspokajającymi, adaptogenne zioła sprzyjają jakości i ilości snu. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób, aby zmniejszyć lęk podczas uspokajania umysłu. Ponadto pozwalają obudzić się wypoczętym, świeżym i pełnym sił.

Niektóre środki nasenne, które są sprzedawane bez recepty występują w postaci ciekłej dla szybszego wchłaniania do organizmu. Jednak ten przepis na naturalne środki nasenne jest w kapsułce. To sprawia, że ​​łatwiej jest nosić przy sobie.

Przepis na naturalne pigułki przyspieszające sen

Aby samemu przygotować takie pigułki potrzebne są kapsułki żelatynowe lub wykonane z warzyw – ważne by były naturalnego pochodzenia.

A ponadto będziesz potrzebował:

2 łyżki sproszkowanego korzenia kozłka

2 łyżki sproszkowanego zioła tarczycy

1 łyżka sproszkowanego balsamu z cytryny

1 łyżka zmielonego owsa

1 łyżka sproszkowanej męczennicy

½ łyżki sproszkowanego korzenia Rhodiola

¼ łyżki mielonego kwiatu chmielu

Dokładnie wymieszaj wszystkie z tych proszków razem w szklanej misce. Do każdej kapsułki żelatynowej należy dać po jednej miarce proszku i mocno je zamknąć. Upewnij się, że w miejscu przechowywania kapsułek będzie chłodno i sucho. Najlepiej włożyć je do szklanego słoja. Metal może być nieco reaktywny więc szkło będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Dawkowanie

W celu poprawienia jakości snu zacznij od dwóch kapsułek na pół godziny przed snem, a następnie zwiększ dawkę do 4 kapsułek, jeśli trzeba. Zacznij od mniejszej dawki i zwiększ ją na własną rękę jeśli czujesz, że niska dawka jest dla ciebie niewystarczająca.

.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama