Reklama

Kilka sposobów jak zwalczyć stres w 5 minut

Stres jest największym wrogiem ludzi w obecnych czasach. Powoduje wiele chorób i niszczy życie osobiste. Niestety trudno jest unikać stresu. Praca, życie codzienne wychowywanie dzieci i niemal każdy inny aspekt życia jest owiązany ze stresem. Musisz wiedzieć jak sobie z nim radzić. Jeżeli nie masz czasu na medytację, nie możesz odwrócić się na pięcie i wyjść, to mamy dla ciebie kilka rozwiązań, które pomogą ci zwalczyć stres w kilka minut.

Ruszaj się

Ćwiczenie najlepszym sposobem na uwolnienie serotoniny (hormonu szczęścia). Nie mówimy, że trzeba rzucić wszystko i iść na siłownię lub pójść pobiegać, ale można wykonywać niewielkie ćwiczenia niemal wszędzie. Czy będą to skręty tułowia w pracy czy szybki spacer w drodze do domu, znacznie poprawi to twoje samopoczucie i pomoże zwalczać stres.

Uśmiechaj się

Śmiech jest lekarstwem na wszystko. Jak jednak uśmiechnąć się kiedy złość, aż z nas kipi? Usiądź wygodnie w fotelu i włącz dowolny śmieszny film w internecie. Widok uroczych kociaków czy niesfornych piesków od razu poprawi ci humor. A skoro ta metoda pomaga, to rób tak dalej.

Powąchaj cytrusy

Nie to nie jest żart. Pomarańcze powinny zawsze być w twoim domu. Badania wykazały, że zapach obranych pomarańczy może drastycznie zmniejszyć stres. Kiedy więc poczujesz, że zaczynasz tracić nerwy, koniecznie obierz pomarańcze i powąchaj skórki. Sam owoc również może poprawić ci humor. Jego słodki smak wynagrodzi ci stres i od razu poczujesz się lepiej.

Rozciągnij się

Oprócz fizycznych korzyści z rozciągania mięśni, takich jak zachowanie prawidłowej postawy ciała, ta prosta czynność może pomóc ci poczuć się bardziej zrelaksowanym, obniży ciśnienie krwi, a to z kolei przyczynia się do łagodzenia stresu.

Medytuj

Krótka, nawet pięciominutowa medytacja przyniesie ci znaczną ulgę. Możesz zrobić to w domu, w pracy czy w samochodzie. Po prostu usiądź wygodnie, odpręż się, odpędź od siebie wszystkie myśli i głęboko oddychaj. W ten prosty sposób ulga przyjdzie szybciej niż myślisz.

Przejdź się

Zmiana scenerii, świeże powietrze i kilka minut z własnymi myślami może pomóc wyciszyć umysł i złagodzić nerwy. Może zajmie ci to więcej niż pięć minut, jednak warto skorzystać z takiego rozwiązania. Po chwili poczujesz się znacznie lepiej i bez problemu zmierzysz się z każdą przeciwnością.

Wyładuj się

Kiedy wszystko inne zawiedzie, pozwól sobie na krótką chwilę na rozładowanie napięcia. Przebiegnij się, złam ołówek, zrób coś co pomoże przelać ci cały stres w jedno miejsce. Dzięki temu uwolnisz negatywną energię i poczujesz ulgę. Oczywiście ten krok stosuj w ostateczności. Jeżeli jest to możliwe, wypróbuj innych metod.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama