Reklama

Jeśli chcesz osiągnąć szczęście, pożegnaj się z tymi rzeczami

Wszyscy pragniemy szczęścia. Jednak dla wielu z nas, szczęście to pojęcie abstrakcyjne. Nie ważne jak bardzo się staramy, nie udaje się nam go osiągnąć. Zamiast tego pławimy się w smutki i samotności, zastanawiając się, gdzie popełniliśmy błąd. Problem może polegać na tym, że szukamy w złych miejscach. Może za mocno przywiązujesz się do rzeczy, które nie są ci potrzebne i niszczą twoją drogę do szczęścia. Zastanów, się czy to nie któraś z tych 8 rzeczy, których powinnaś się pozbyć:

Reklama

Toksyczna przyjaźń

Każda z nas ma przyjaciółkę lub przyjaciela, który jest wiecznie nieszczęśliwy. Narzeka na wszystko, od pogody począwszy, na braku rozrywki skończywszy. Przebywanie z taką osobą może być nie tylko nudne, ale i męczące, szczególnie jeśli kolejny raz, bez powodzenia, próbujesz podnieść ją na duchu. Często sama jesteś wtedy w złym nastroju. To dla ciebie duży problem, ponieważ negatywność jest zaraźliwa. Nie zdziw się, jeśli po jakimś czasie ty również zaczniesz narzekać na wszystko, co cię otacza. Jeśli zależy ci na pozytywnej zmianie, zakończ takie znajomości.

Samokrytyka

Ile razy myślałaś o postaraniu się o pracę w nowym, ciekawym miejscu, ale zaraz stwierdzałaś, że nie warto, bo „i tak ci się nie uda”? A może zapisałaś się na profil randkowy, ale nigdy nie miałaś odwagi do kogokolwiek napisać lub komukolwiek odpisać? Takie formy samokrytyki są niebezpiecznie, ponieważ mogą mieć wpływ na kształtowanie twojej przyszłości. Zamiast odważnie czerpać z życia pełnymi rękami, sama odbierasz sobie szansę na szczęście, pozbawiasz się ambicji i motywacji. Szczęście samo do ciebie nie przyjdzie, musisz sama je zbudować. Chodź więc z podniesioną głową i miej odwagę!

Porównywanie się do innych

Kolejną decyzją będzie przestanie porównywania się z innymi. Twoja przyjaciółka może mieć piękny dom, przystojnego męża, cudowne dzieci, dwa samochody, basen i zabezpieczenie finansowe, ale porównywanie się z nią jest formą poniżania samej siebie. Nikt nie jest taki jak ty i z całą pewnością istnieją osoby, które zazdroszczą ci twojej sytuacji, chociaż one też nie powinny porównywać się do ciebie. Weź swój los we własne ręce i kreuj swoje przeznaczenie!

„Zmęczenie”

Jeśli czujesz się zmęczona o 10 wieczorem, po długim dniu ciężkiej pracy, to normalne. Zasługujesz na dobry odpoczynek i chwilę relaksu. Ale jeśli śpisz do 10, a całe ranki spędzasz w piżamie i twierdzisz, że jedyne na co masz siłę to oglądanie telewizji, masz poważny problem. Użalanie się nad sobą i nicnierobienie sprawią, że będziesz się czuła jeszcze gorzej, twoje dni będą zupełnie nieproduktywne. Czas złapać byka za rogi, naładować się pozytywną energią i ruszyć się z wygodnej kanapy.

Bałagan

Ktoś kiedyś powiedział, że bałagan w domu jest pierwszym krokiem ku depresji. Kidy twoje mieszkanie jest zawalone rzeczami, musisz czuć się zestresowana i zdezorientowana. Jeśli nie możesz niczego znaleźć, po pewnym czasie w ogóle przestaniesz próbować. Jeśli chcesz być szczęśliwa, musisz zapanować nad porządkiem we własnym domu. Jeśli posiadasz zbyt dużo rzeczy, rozważ, które z nich możesz oddać lub wyrzucić.

Narzekanie

Jeśli chcesz być szczęśliwa, przestań narzekać. Na pogodę, program w telewizji, komunikację miejską… Narzekanie i marudzenie na wszystko wokół sprawi, że staniesz się naprawdę nieszczęśliwa. Warto uświadomić sobie, że nie wszystko można w życiu kontrolować i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Szkoda na to czasu i energii. Jeśli rzeczy nie idą po twojej myśli, zastanów się jak czerpać z tego na swoją korzyść. Pociąg się spóźnia? Poczytaj książkę lub przejdź się do kawiarni na dworcu. Pada deszcz? Spędź trochę czasu z rodziną. Co powiecie na gry planszowe?

“Zawsze mam rację”

Ludzie, którym wydaje się, że zawsze muszą mieć rację, są wiecznie zestresowani i nieszczęśliwi, szczególnie, jeśli udowodni się im, że się co do czegoś mylili. Jeżeli masz podobny problem, zapewne prowadzisz spory najczęściej jak to możliwe, przez co tracisz przyjaciół i znajomych. Twoje ego przestałoby istnieć, gdyby okazało się, że nie masz racji. Musisz uświadomić sobie, że mylenie się to nie grzesz. Przyjęcie do wiadomości, że popełniło się błąd jest cenną umiejętnością. Długie kłótnie wnoszą do twojego życia jedynie stres i waśnie. Czas zmądrzeć i dorosnąć i nie upierać się jak dziecko przy własnej nieomylności.

Życie przeszłością

Naszą ostatnią radą będzie zerwanie z przeszłością. Wspomnienia są świetnie i należy do nich wracać raz na jakiś czas, szczególnie kiedy czujesz nostalgię. Jednak wracanie do miłych wspomnień nie jest najlepszym pomyłem, jeśli czujesz się gorzej lub nawet jesteś nieszczęśliwa. Przypomną ci tylko, że kiedyś było lepiej, przez co ty możesz stać się jeszcze bardziej smutna. Czas zostawić przeszłość za sobą i stawić czoło przyszłości. Ucz się na swoich błędach i doświadczeniach. Pamiętaj, że przeszłości już nie zmienisz, a wiele jeszcze przed tobą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama