Reklama

Jak zwiększyć pewność siebie w kilka chwil? Sprawdzone triki

Pewność siebie to w dzisiejszych czasach klucz do sukcesu. W pracy, w szkole, a także w relacjach z innymi ludźmi cecha ta przynosi głównie korzyści. Jednak wielu osobom trudno ją w sobie odnaleźć lub wypracować. Co więcej, często tracimy pewność siebie, zazwyczaj na skutek stresujących sytuacji. Sztuką jest odbudować ją w szybkim tempie. My podpowiadamy sposoby, jak zwiększyć pewność siebie kilkoma prostymi trikami. Warto z nich skorzystać przed ważną rozmową lub spotkaniem biznesowym. Powodzenia!

Wygląd

Stara sztuczka, a nadal działa. Już wiele razy udowodniono naukowo, że wyglądając atrakcyjniej czujemy się również pewniej. Chcąc zwiększyć pewność siebie, wystarczy poprawić kilka najważniejszych elementów w swoim wyglądzie. Może być to fryzura, makijaż, a także strój.

Obdarzmy się komplementami

Jeśli nie czujemy się zbyt pewnie przed ważnym spotkaniem, najlepiej stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie kilka komplementów, które chcielibyśmy usłyszeć. Zapewniamy, że to naprawdę dodaje powera!

Przekonanie o swoich mocnych stronach

Pewność siebie to przede wszystkim bycie świadomym swoich zalet i mocnych stron. Warto nieustannie je sobie powtarzać, a przede wszystkim o nich nie zapominać. Tylko świadomość swoich możliwości i siły wewnętrznej może pokonać stres i strach. Upewnienie się co do swoich zalet i mocnych stron sprawdzi się przed rozmowami kwalifikacyjnymi. Warto wówczas przestudiować jeszcze raz swoje CV, zwracając szczególną uwagę na doświadczenie, umiejętności oraz osiągnięcia. Takie przygotowanie sprawi, że na rozmowie zrobimy lepsze wrażenie.

Wiara w siebie

Wiele osób cierpi na brak wiary w siebie. Trudniej im dążyć do celów i realizować marzenia. By to zmienić, wystarczy zmiana myślenia z "nie dam rady" na "tak, dam radę!". Im częściej będziemy sobie to powtarzać, tym silniejsi będziemy się czuć. Każdy osiągnięty cel będzie natomiast cegiełką budującą pewność siebie.

Dbajmy o sylwetkę

Na niskie poczucie własnej wartości wpływają również kompleksy, w tym niedoskonałości swojego ciała. W takiej sytuacji są dwa wyjścia. Pierwsze - akceptacja swojego wyglądu i nie przejmowanie się krytyką innych. Drugie - zmiana. Jeżeli przeszkadza nam odstający brzuszek lub cellulit na udach, zacznijmy ćwiczyć i zainwestujmy w dobre kosmetyki. Po prostu zadbajmy o swoją sylwetkę. Pewność siebie skoczy w górę!

Warto dużo rozmawiać

Umiejętność komunikacji to kolejny ważny składnik zwiększający pewność siebie. Czynne uczestniczenie w różnego rodzaju dyskusjach uczy nas obycia w towarzystwie oraz zmusza do myślenia, wypowiadania się oraz prezentacji swoich poglądów. W efekcie zyskujemy kolejne doświadczenie, które jest kolejną cegiełką do bycia pewnym siebie.

Zaakceptujmy siebie

Jednym z podstawowych filarów pewności siebie jest akceptacja własnego ja. By czuć się pewnym, przede wszystkim musimy polubić samych siebie. Warto zatem zaakceptować nasze naturalne cechy zewnętrzne i uwypuklić nasze atuty. Dzięki temu inni ludzie będą odbierać nas tak, jak my sami siebie postrzegamy.

Warto pracować nad cechami, których w sobie nie lubimy

Co jeszcze może pomóc zwiększyć pewność siebie? Na pewno wyeliminowanie z charakteru cech, które nam przeszkadzają. Wyzbywamy się wówczas tego, co nas wewnętrznie uwiera i irytuje. Warto zrobić listę, na której wypiszemy nasze wady oraz uzasadnimy, dlaczego chcemy je zmienić. Takie działanie powinno nas zmotywować do walki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama