Reklama

Jak zrobić olej z dziurawca?

Dziurawiec jest żółtą rośliną, można ją spotkać często w naszych ogródkach. Posiada niesamowite własności zdrowotne, działa antydepresyjnie i przeciwzapalnie. By określić czas w którym zaczęto je stosować trzeba się wrócić do starożytnej Grecji. Potwierdzono lecznicze stosowanie dziurawca przez Hipokratesa. Napar z dziurawca podawano w cierpiącym na melancholie i łagodną depresję. Najczęściej stosują je ci, którzy czują się przytłoczeni zimowym bluesem. Napar uspakaja i relaksuje. Dowiedz się jak go przygotować.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 45g suszonego dziurawca
  • 30g suszonej melisy
  • 30g suszonego kozłka lekarskiego

Połącz ze sobą wymienione zioła. Wsyp łyżkę mieszanki do kubka i zalej wodą. Pij przed położeniem się do łóżka. Parz zioła przez 10 minut zanim wypijesz. Stosuj przez parę tygodni, by uspokoić nadszarpnięte nerwy. Pomoże łatwiej usnąć.

Jak sporządzić olej z dziurawca?

Przygotuj odpowiednią ilość mieszanki ziół, aby wypełnić połowę słoika. Następnie zalej zioła olejem (oliwą z oliwek, równie dobrze może być migdałowy lub słonecznikowy). Zalej olejem 1,5cm ponad mieszankę ziół. Zapewni to, że zioła nie będą gnić wystając ponad olej. Zamknij słoik nakrętką i odstaw na nasłonecznione miejsca na okres 4-6 tygodni. Od czasu do czasu potrząśnij słoikiem. Jeśli olej odparuje, dolej więcej oleju. Po zakończonym okresie zaparzania odcedź zioła od oleju.

Olej z dziurawca stosuj na rany. Nalej parę kropli na skórę i wmasuj. Olej nawilży i poprawi krążenie krwi. Stymuluje krążenie krwi do produkcji kolagenu, wygładza blizny. Stosuj parę razy na dzień, do czasu aż zauważysz widoczne efekty.

Pamiętaj, że podczas stosowania dziurawca należy unikać światła słonecznego. Także nie należy stosować dziurawca podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych oraz przyjmować z innymi lekami przeciwdepresyjnymi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama