Reklama

Jak zrobić napar z kocimiętki na uspokojenie?

Nie tylko koty lubią kocimiętkę. Nasze babcie stosowały ją do uspokajania pobudzenia i kojenia bólu. Podawano ją także dzieciom na kolkę i bólu przy wyrzynaniu się zębów. Potwierdzono działanie kocimiętki w leczeniu bezsenności, kaszlu, bólu głowy oraz zaburzeń gastrycznych. Jeżeli chcesz pozbyć się komarów, wokół domu zasadź kocimiętkę, a będą go omijać szerokim łukiem. Kocimiętka powinna znaleźć się w domowej apteczce ziołowych leków.

Do przygotowania mieszanki ziół potrzebujemy: 1 części rumianku, 2 części kocimiętki i 1 części mięty pieprzowej. Podane zioła wsyp do suchego słoika lub pojemnika z pokrywką. Do przyrządzenia herbaty wsyp 1 łyżeczkę mieszanki ziół na 1 szklankę gorącej wody. Zostaw do zaparzenia na 15-20 minut.

Przed wypiciem przecedź napar przez sitko. Równie skutecznie możesz używać zaparzacza do ziół i herbaty. Gdy go nie posiadasz nakryj szklankę z naparem pokrywka, aby wydobyć z ziół jak najwięcej aromatu.

Napar z kocimiętki możesz też dosłodzić łyżeczką miodu. Kocimiętka sama w sobie, nie smakuje najlepiej, lecz w połączeniu z rumiankiem i miętą się jej smak się niweluje. Równie świetnie będzie komponować się z lawendą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama