Reklama

Jak zrobić nalewkę z waleriany na bezsenność?

W przeciwieństwie do leków farmaceutycznych z potencjalnymi efektami ubocznymi, korzeń kozłka lekarskiego znany jako waleriana, nie uzależnia. Waleriana posiada właściwości relaksacyjne i pomaga walczyć z bezsennością. W ciągu dnia można ją stosować dla poprawy złego samopoczucia. Sprawdź jak możesz ją przygotować w domu i nie martwić się już o nieprzespane noce.

Rzeczy, których potrzebujesz

* ½ szklanki suszonego kozłka lekarskiego (waleriany)

* 1 szklanka wódki

Do buteleczki lub słoika wsyp korzeń kozłka lekarskiego. Wlej wódkę, aż do samego końca. Zakręć korek i potrząśnij mocno. Jeśli chcesz napisz datę na butelce. Będziesz wiedzieć, kiedy nalewka została zrobiona.

Postaw miksturę w ciemnym, acz relatywnie ciepłym miejscu np. w szafce kuchennej. Pozwól miksturze odstać od 3-5 tygodni. Od czasu co czasu wstrząśnij butelką. Kiedy nalewka będzie gotowa, przecedź ją przez sitko lub gazę. Wlej do czystej buteleczki i przechowuj w chłodnym i ciemnym miejscu.

Dawkując nalewkę, zacznij od małych porcji. Zacznij od ¼ łyżeczki, gdy po 30 minutach nalewka nie skutkuje weź dodatkową porcję. Kiedy przedawkujesz walerianę, odczujesz to po gumowatych mięśniach. Nie przekraczaj dawki. Walerianę należy stosować przez miesiąc, a następnie trzeba zrobić dwu tygodniową przerwę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama