Reklama

Jak zapomnieć o dziewczynie?

Rzuciła cię dziewczyna, przyjaciółka albo osoba, bez której nie wyobrażasz sobie życia i nie wiesz, jak wybrnąć z martwego punktu? Żal, który skrywasz w sercu, nie pozwala ci racjonalnie myśleć i na każdym kroku zastanawiasz się, jak zapomnieć o ukochanej? Pamiętaj, że czas najlepiej leczy rany i to od ciebie zależy, jak szybko ukoisz ból i oswoisz się ze stratą. Potraktuj ten okres jako kolejny etap w swoim życiu i otwórz się na nowe znajomości i doświadczenia.

Reklama

Otwórz się na innych

Przede wszystkim wypracuj dystans do samego siebie, nie duś w sobie emocji i nie zamykaj się na innych. Siedząc w domu i bezczynnie wpatrując się w ekran telefonu w oczekiwaniu na wiadomość od byłej dziewczyny, tylko się zdołujesz, a w rezultacie zmarnujesz czas, który możesz przeznaczyć na coś zupełnie innego. Nie rozpaczaj i wrzuć na luz. Wyjdź na spacer, spotkaj się ze znajomymi, wybierz się na rowerową wyprawę, albo po prostu pospaceruj. Im bardziej aktywnie i kreatywnie będziesz spędzać czas po szkole czy pracy, tym dla ciebie lepiej.

Uporządkuj przestrzeń

Ogranicz bodźce, które przypominają ci byłą dziewczynę. Zdejmij ze ścian i z półek wspólne zdjęcia, ale ich nie wyrzucaj, tylko schowaj na dnie szuflady. Kiedyś okażą się fantastyczną pamiątką. Tak samo zrób z drobnymi upominkami czy prezentami, które dostałeś od dziewczyny. Jeśli nie będą ci się rzucały w oczy, nie będą potęgowały żalu.

Wróć do pasji i postaw na rozwój

Wolne chwile wykorzystaj na rozwój swoich pasji. Wrócić do swoich dawnych zainteresowań albo znajdź nowe hobby, któremu będziesz mógł poświęcać się bez reszty. Pobudzona kreatywność będzie procentować w przyszłości, zwłaszcza jeśli będzie szła w parze z rozwojem osobistym.

Zacznij uprawiać sport

Nie od dziś wiadomo, że aktywny tryb życia to najlepszy sposób na rozmaite smutki. Siądź na rower i poznaj urokliwe zakątki w twojej okolicy. Zacznij też podróżować i odkrywać zupełnie nowe miejsca. Doskonałym pomysłem jest również wykupienie karnetu na basen, kort tenisowy czy siłownię. Dzięki tym prostym sposobom nie tylko poprawisz kondycję, ale też stworzysz sobie okazję do nowych znajomości.

Otwórz się na ludzi

Musisz nauczyć się spędzać czas sam ze sobą. Nie jest to łatwe, ale można nabrać wprawy. Sport i rozwój własnych pasji to świetny sposób na to, abyś poradził sobie ze stratą, którą odczuwasz. Jeśli nie chcesz być sam, spotykaj się ze znajomymi, przyjaciółmi i kolegami. Wcale nie musisz się im zwierzać i opowiadać o tym, co czujesz. Jeśli będą naciskać, bądź asertywny. Czas spędzony na wspólnych wypadach, imprezach pomoże ci w tych trudnych chwilach i odwróci myśli od dziewczyny.

Nowa miłość

Często można usłyszeć, że najlepszym lekarstwem na ból po rozstaniu jest nowa miłość. Choć trudno tej tezie odmówić słuszności, to nie działaj zbyt gwałtownie, irracjonalnie i na siłę, a przede wszystkim nie szukaj od razu tej jednej jedynej. Daj sobie czas. Uporządkuj to, co było, wycisz emocje, oswój się z nową sytuacją, a gdy będziesz gotowy, nowe uczucie na pewno pojawi się w twoim życiu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama