Reklama

Jak walczyć z bezsennością?

Na bezsenność cierpi coraz więcej osób. Szybki styl życia, stres i problemy różnego rodzaju odciskają swoje piętno na naszym zdrowiu. Konieczne staje się wykorzystanie czasu na sen do maksimum. Medycyna chińska od wieku zna i stosuje herbatę z mandarynek na bezsenność. Jeśli odpowiednio ją przygotujesz, zaśniesz w niecałe 10 minut od jej spożycia. W dalszej części artykułu znajdziesz sposób jej przygotowania.

Do przygotowania remedium na sen, a właściwie herbaty potrzebujesz skórki mandarynek. Więc nie wyrzucaj ich po zjedzeniu owocu. Skórki umyj, zetrzyj lub posiekaj na drobno i zostaw do wyschnięcia. Przechowuj je na półce wraz z innymi przyprawami, gdzie mogą tam leżeć nawet przez kilka miesięcy.

Herbatę przygotujesz z następujących składników: 1 łyżeczki suszonej skórki mandarynki oraz 1 szklanki wody. Przelej wodę do garnka i ją zagotuj. Wrzuć skórkę do zagotowanej wody i zostaw do zaparzenia na 10 minut. Następnie przecedź herbatę, pij ciepłą. Picie jednej szklanki herbaty przed położeniem się do łóżka pomoże ci szybko zasnąć.

Badania wskazują, że skórka mandarynki posiada wiele zdrowotnych korzyści, nawet większe niż miąższ i sok z mandarynki. Antyoksydanty zawarte w skórce normalizują poziom cholesterolu we krwi. Picie herbaty obniża ryzyko zachorowania na raka o 30%. Co więcej prócz dobrego snu, herbata łagodzi problemy związane ze zgagą i problemami z układem pokarmowym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama