Jak sen może zwiększyć twoją wydajność w pracy?

Jeśli ktoś ma kłopoty ze snem, oznacza to, że ma problemy z pracą. Śpimy coraz mniej zwłaszcza, gdy pracujemy na nocną zmianę. Przedsiębiorcy są szczególnie narażeni na niedobór snu, z powodu dużej presji i nadmiaru pracy, które są charakterystyczne w pracy każdego, kto posiada własny biznes. Brak snu może nas drogo kosztować zarówno fizycznie, mentalnie i finansowo. Dla kontrastu sen dobrej jakości pozwala ci stanąć do gry i stanowić poważne zagrożenie dla uzależnionych od kofeiny zombie snujących się po biurowych korytarzach. Oto przegląd przykładów jak sen może zwiększyć twoją wydajność.

Jak sen pomaga

Jeśli szukamy czegoś w rodzaju panaceum na wszystkie problemy, to sen jest prawdopodobnie najbliżej tego ideału. Sen może polepszyć twoją wydajność w pracy.

Sen naprawia nasz mózg

Odgrywa on kluczową rolę w naprawie ścieżek przewodzenia nerwowego w naszym mózgu. Jest to proces konieczny dla utrzymania funkcji pamięci i uczenia się nowych rzeczy. Mówiąc w skrócie – jedyny sposób, aby się rozwijać i robić postępy w pracy to regularnie dobrze się wysypiać.

Sen sprawia, że możemy działać na pełnych obrotach

Regularny dobry sen polepsza naszą zdolność logicznego myślenia, wspomaga percepcję zmysłową oraz podkręca umiejętność rozwiązywania problemów, skupiania uwagi, bycia kreatywnym, oraz podejmowania dobrych decyzji. Innymi słowy? Sen jest kluczowym elementem praktycznie wszystkich cech, które pozwalają być znakomitym liderem w pracy.

Zapobiega efektowi wypalenia się

Wysypianie się redukuje stres, ożywia nasze ciało i umysł oraz sprzyja długotrwałemu zadowoleniu z pracy, dzięki czemu jesteśmy wydajni przez dłuższy czas.

Sprawia, że jesteś lepszym współpracownikiem

Odpowiednia ilość snu polepsza nastrój oraz zmniejsza szanse na bycie chronicznie poirytowanym czy zniecierpliwionym. Dobry sen ułatwia nam kontrolowanie własnych emocji oraz zachowań, nie krzyczymy, więc na współpracowników czy klientów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama