Reklama

Jak powiedzieć dziewczynie, że mi się podoba?

Już wiesz, że dopadła cię strzała Amora i po prostu najzwyczajniej na świecie się zakochałeś. Oczami wyobraźni widzisz siebie i swoją wybrankę na romantycznych spacerach i na wspólnych wypadach do kina. Zapraszasz ją do kawiarni, na rower i trzymasz za rękę. Wszystko pięknie, tylko póki co, dzieje się to tylko w twojej głowie. Nie możesz jeść, nie możesz spać, bo snujesz plany o wspólnej przyszłości, a jednocześnie boisz się, że podobająca ci się dziewczyna nie odwzajemnia twoich uczuć, a gdy zaproponujesz jej związek, odrzuci twoją propozycję lub, co gorsza, zaśmieje ci się w twarz. Jeśli nie zdecydujesz się na okazanie swojej miłości, nigdy nie dowiesz się, czy twoje uczucie jest odwzajemnione. Jak powiedzieć dziewczynie, że wpadła mi w oko? Przeczytaj poniższe wskazówki, a nie będziesz miał z tym żadnego problemu.

Strach przed dostaniem kosza

Jeśli chcesz powiedzieć dziewczynie, że ci się podoba, musisz się – odważyć. Prawdopodobnie jesteś teraz kłębkiem nerwów. Wahasz się, aby powiedzieć dziewczynie, która ci się spodobała, co do niej czujesz. Ukrywasz emocje i zastanawiasz się, co zrobić? A może po prostu boisz się, że możesz zostać wyśmiany lub odepchnięty?

Strach w takiej sytuacji jest zupełnie normalnym uczuciem. Nikt nie chce dostać kosza. Jednak, jeśli strach cię zdominuje i przemilczysz swoje uczucia stracisz być może szansę na udany i wartościowy związek.

Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, musisz się niestety przełamać i powiedzieć dziewczynie, że ci się podoba. Potraktuj to jak grę, której po prostu nie możesz przegrać. Ten jeden raz wykaż się odwagą i sam sobie postanów, że w najbliższym czasie zaczniesz okazywać więcej zainteresowania wybranej dziewczynie, a później opowiesz jej szczerze o swoich uczuciach.

Nie szukaj żadnych wymówek!

Nie masz przecież nic do stracenia, a możesz naprawdę wiele zyskać. Jeśli chcesz powiedzieć dziewczynie, że ci się podoba, musisz być subtelny! Ogromna ilość chłopaków i mężczyzn traci swoją szansę na zdobycie wymarzonej dziewczyny poprzez nieodpowiednie zachowanie. Gdy będziesz nachalny lub agresywny nic nie zdziałasz. Gdy w sposób zbyt oczywisty zaprezentujesz dziewczynie swoje uczucia, zostaniesz uznany za natręta i być może dostaniesz kosza.

Jeśli już zdobyłeś się na odwagę do tego, aby zaprezentować dziewczynie swoje uczucia, nie musisz od razu biec do niej z całym naręczem czerwonych kwiatów. Nie wszystkie dziewczyny to lubią. Takie zachowania dziewczyny mogą odbierać za zbyt poważne. A czasami, jeśli zauważą to rodzice czy sąsiedzi, będą musiały się z nich tłumaczyć.

Nie ukrywaj swoich uczuć

Jak okazać dziewczynie uczucia? Jeśli będziesz ukrywał swoje uczucia i żył nadzieją, że dziewczyna sama się domyśli, co czujesz, możesz nigdy nie doczekać się wspólnie spędzonych chwil.

Zacznij od gestów

Nie musisz od razu wyznawać miłości swojej wybrance. Możesz zacząć od okazywania małych gestów. To one są najważniejsze i najpiękniejsze, szczególnie na początku znajomości. Dla dziewczyn mają gigantyczne znaczenie i oddziałują na nie bardzo mocno. Zamiast przygotowywać się do wyznania miłości, lepiej wyślij swojej wybrance mały liścik lub sms. Nie musi on zawierać jakichś bardzo emocjonalnych sentencji czy cytatów. Wystarczą krótkie zdanie, w których pochwalisz wygląd czy charakter ukochanej. Pamiętaj też o urodzinach czy imieninach dziewczyny, która ci się podoba. Kup jej z tej okazji mały drobiazg lub zaproś ją na kawę. Gdy dowiesz się, że w jej życiu wydarzyło się coś nieprzyjemnego, bądź blisko, pociesz ją, zaproponuj wspólny spacer itp. Uśmiechaj się, pocieszaj i okazuj, że ci na niej zależy.

Działaj!

Jeśli zdobyłeś się na odwagę i starasz się być coraz bliżej dziewczyny, która ci się podoba, a widzisz, że nie jesteś przez nią odtrącany, możesz śmiało zaprosić ją na spotkanie. Zaproponuj randkę. Zadzwoń do niej lub podejdź i zaproponuj wspólne wyjście do kina lub kawiarni. Jeśli boisz się odmowy, spróbuj zorganizować wyjście większą ekipą – z kilkoma najlepszymi kolegami bądź koleżankami. Będzie to świetny pierwszy krok do zawarcia bliższej znajomości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama