Reklama

Jak podnieść poziom dopaminy bez leków?

Nasz mózg uwalnia dopaminą, która pełni ważną funkcję w organizmie. Dopamina jest ważna dla ruchu, poczucia komfortu i kontroli funkcji poznawczych takich jak wiedza, uwaga, pamięć, podejmowanie decyzji, oceny oraz rozwiązywania problemów. Dopamina reguluje również poziom stresu. Brak dopaminy prowadzi do różnych problemów zdrowotnych takich jak depresja, smutek i innych problemów emocjonalnych. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby podnieść poziom dopaminy w organizmie.

Reklama

Ćwiczenia

Ćwiczenia podnoszą poziom dopaminy, serotoniny i endorfin. Regularne ćwiczenia dają poczucie szczęścia, wzmacniają organizm i redukują stres.

Unikaj używek

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu, a nawet zakupów daje nam natychmiastową satysfakcję, ale nie jest to trwałe rozwiązanie. Uzależnienie tylko czasowo spełnia nasze potrzeby.

Oczyszczanie

Upewnij się, że regularnie oczyszczasz swój organizm. W organizmie z czasem zbierają się toksyny i bakterie, które uniemożliwiają wytwarzanie dopaminy i osłabiają odporność.

Wzrost poziomu tyrozyny

Tyrozyna jest jednym z najważniejszych aminokwasów, które są wykorzystywane do tworzenia białek. W rzeczywistości jest najbardziej odpowiedzialny pierwiastek za wytwarzanie dopaminy. Aby podnieść poziom tyrozyny w organizmie pij zieloną herbatę, jedz arbuzy, migdały, banany, awokado i ciemną czekoladę.

Słuchanie muzyki i organizacja życia

Poziom dopaminy można zwiększyć słuchając muzyki. Swoje zadania spisuj na kartce papieru i odznaczaj je. Poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania.

Kreatywność

Poziom dopaminy w mózgu zwiększa się wraz z pracą twórczą. Dopamina pomaga również skoncentrować się na zadaniu. Nie musisz stać się światowym artystą, ale staraj się tańczyć, śpiewać, pisać, malować, gotować i reperować aut. Na pewno poczujesz się lepiej.

Jedzenie

Poziom dopaminy można zwiększyć spożywając niektóre produkty. Kurkumina to aktywny składnik kurkumy, który skutecznie zwiększa poziom dopaminy w mózgu. Miłorząb również się zalicza do produktów podnoszących poziom dopaminy.

Medytacja

Medytacja zwiększa poziom dopaminy w inny sposób niż ćwiczenia fizyczne. Poprawia nastrój, wytwarza energię psychiczną i odpręża umysł. Medytacja to skuteczny sposób na zmniejszenie codziennego stresu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama