Reklama

Co mówi o tobie kolor oczu?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jedno spojrzenie w czyjeś oczy potrafi powiedzieć dużo o jego uczuciach i nastroju. Oczy mogą być ciepłe i jasne, lub zimne i błądzące a wystarczy jedno spojrzenie, aby to ocenić. Każda para oczu posiadana przez ludzi na całym świecie jest wyjątkowa i wspaniała. Czasem widząc, że ktoś ma na prawdę wyjątkowe oczy, zazdrościsz mu. Powinieneś jednak pamiętać, że wzrok, który posiadasz jest wielkim darem, za który powinieneś być wdzięczny każdego dnia. Możliwe, że jakiś kolor oczu szczególnie cię przyciąga. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, że to coś więcej niż tylko kwestia urody? Czy wiedziałeś, że barwa oczu może dużo powiedzieć o nas i naszej osobowości? Jeśli nie zdawałeś sobie z tego sprawy, nie martw się. Zaraz dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o różnych kolorach oczu i o tym, co mówią o tobie.

Reklama

Czarne

Jednym z najbardziej zaskakujących faktów na temat czarnych oczu jest ten, że występują one niezwykle rzadko. To, co najczęściej nazywamy czarnymi oczami to w rzeczywistości oczy w kolorze ciemnobrązowym. Tak więc oczy czarne, lub ciemnobrązowe często kojarzą się z nocą, tajemnicą oraz przeczuciami. Mówi się, że posiadacze czarnych oczu to osoby godne zaufania i odpowiedzialne. Są skryte i nigdy nie zdradzają nikomu powierzonych sekretów. Czasem nie ufają ludziom i niechętnie zawiązują przyjaźnie czy zakochują się. Ale kiedy już wejdą w relację, zachowują lojalność do samego końca. To osoby bardzo ciężko pracujące i praktyczne. Zawsze wkładają pełne zaangażowanie w to, co robią. Mówi się, że są uduchowione, pełne pasji oraz optymistyczne. Zawsze wiedzą, jak pokazać innym ile znaczą.

Brązowe

Najczęściej występującym kolorem oczu na świecie jest brązowy. Mówiąc brązowy mamy na myśli odcienie znajdujące się pomiędzy jasnym a średnim brązem. Bez ciemnego brązu. Ludzie o brązowych oczach są bardzo atrakcyjni i pewni siebie. To mocny, głęboki kolor kojarzący się z ziemią, dlatego u osób posiadających ten kolor oczu możemy znaleźć między innymi cechy takie jak skromność, kreatywność oraz pozytywne nastawienie. Są to jednostki niezależne, uprzejme oraz troskliwe. Uwielbiają poznawać nowych ludzi i zawsze chętnie próbują w życiu nowych rzeczy. Osoby o brązowych oczach są również praktyczne, ale jeśli chodzi o ludzi, na których im zależy kierują się raczej miłością oraz troską. To osoby cechujące się beztroską, które nie dbają zanadto o dobra doczesne i żyją blisko natury. Mimo iż są pewne siebie i zdeterminowane, czasem miewają problem z wyrażeniem siebie. Wspaniali w miłości i godni zaufania, posiadacze brązowych oczu – możesz bez wahania zwrócić się do nich, gdy potrzebujesz pomocy, a zrobią wszystko, abyś był szczęśliwy i zadowolony.

Piwne

Oczy piwne to piękna mieszanka brązu z zielenią, która może zapierać dech w piersiach. Pierwszy przymiotnik kojarzony z posiadaczami piwnych oczu to: elegancki. Osoby te są bardzo spontaniczne, lubiące zabawę i zawsze gotowe, aby przeżyć jakąś przygodę. Podążanie z nurtem i umiejętność dostosowania się do każdej sytuacji to zdecydowanie ich atut. To jednostki odważne, które popierają różnorodność i bardzo szybko nudzi je monotonia. Uwielbiają próbować nowych rzeczy. Swoim pięknem często przyciągają do siebie innych ludzi, ale związek z osobą o piwnych oczach może nie trwać długo, chyba że jesteś TYM JEDYNYM / TĄ JEDYNĄ. W jednej połowie figlarny a w drugiej uczuciowy, posiadacz piwnych oczu stanowi świetną osobowość. Jedyną rzeczą, na którą musisz uważać, to jego humor. Jeśli poradzisz sobie z tym, nie będziesz miał więcej żadnych problemów w kontakcie z piwnooką osobą.

Szare

Szary to kolor dominujący w wielu sferach naszego życia. Jak lubimy powtarzać - życie nie jest czarno białe, ale mieni się rozmaitymi odcieniami szarości. Tak samo ludzie o szarych oczach to urodzeni przywódcy i liderzy. Silni z natury, mądrzy i łagodni – to najważniejsze ich cechy. Łagodni to mało powiedziane. Posiadacze szarych oczu są najmniej agresywni ze wszystkich innych ludzi. Wszystko robią z ogromną pasją, niezależnie od tego czy chodzi o sprawy prywatne czy zawodowe. Do miłości i związków podchodzą bardzo poważnie. Zdrada raczej nie leży w ich naturze. Są to osoby bardzo kreatywne, obdarzone wielką wyobraźnią oraz elastyczne – te trzy cechy czynią z nich doskonałych liderów. Siła wewnętrzna, umiejętność analitycznego myślenia, oraz rozsądek pozwalają im zająć dominującą pozycję w każdej sytuacji. To ludzie, którymi warto się otaczać, a ich towarzystwo z pewnością będzie miało na nas pozytywny wpływ.

Zielone

Zieleń zawsze niesie ze sobą powiew świeżości i młodości. Nikogo nie zdziwi więc fakt, że osoby obdarzone zielonymi oczami są jak świeży powiew mocnego wiatru. Zawsze osnuwa ich mgła tajemnicy, a spojrzenie w czyjeś zielone oczy może sprawić, że w jednej sekundzie się w nich zatracisz. Inteligentni i niezmiennie ciekawi posiadacze zielonych oczu są zawsze pierwszymi zainteresowanymi, jeśli pojawi się jakaś nowinka. Posiadają niesamowity entuzjazm i radość życia oraz chęć czerpania z niego garściami. Cechuje ich pasja do wielu rzeczy. Oczywiście posiadając tak czarujący kolor oczu często są osobami bardzo atrakcyjnymi i pięknymi. Jedyną negatywną cechą jest fakt, że bardzo często popadają w zazdrość. Jednak w ogólnym rozrachunku pozytywy znacznie przeważają negatywne cechy. Młodość po prostu z nich tryska, a współodczuwanie i energia, które ze sobą niosą udzielają się wszystkim wokoło.

Niebieskie

Najlepsze zawsze zostawia się na koniec, prawda? Jest coś świeżego i żywiołowego w kolorze niebieskim, że ludzie zawsze go pożądają i ulegają mu. Nikogo nie zdziwi fakt, że niebieski to najbardziej pożądany kolor oczu na świecie. Bezkonfliktowi, mądrzy, uprzejmi oraz pełni młodzieńczej radości życia, posiadacze niebieskich oczu tworzą długotrwałe związki i są pełni energii. Jednak ich najbardziej dominującą cechą jest chęć uszczęśliwiania innych ludzi. Z największą uprzejmością i szczerością zrobią wszystko, aby mieć pewność, że jesteś szczęśliwy. To bardzo rzadka cecha, która sprawia, że osoby niebieskookie są dla nas tak atrakcyjne. Oprócz tego posiadacze niebieskich oczu lubią obserwować, są ekstrawertykami i zawsze charakteryzują się beztroską. Chcą trwałego związku cechującego się pełnym zaangażowaniem. Kiedy już go stworzą, zrobią wszystko, aby uszczęśliwić swoją drugą połowę. Wszyscy chcemy takich ludzi w naszym życiu, nieprawdaż?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama