Reklama

Co jeść przed snem, aby ułatwić sobie zasypianie?

Jeżeli późno wieczorem odczuwasz głód, nie powinieneś czekać z kolejnym posiłkiem do rana. Organizm daje ci znać, że powinieneś zjeść coś teraz, a nie za kilka godzin. Jeżeli nie posłuchasz go, możesz spowodować rozregulowanie metabolizmu i w konsekwencji organizm zacznie odkładać tłuszcz. Co więc jeść przed snem, aby nie  utrudniać sobie zasypiania? Istnieje kilka składników, które idealnie nadają się na wieczorne przekąski. Chcesz wiedzieć jakie to produkty? Listę znajdziesz poniżej.

Banany

Banany to idealne owoce, są sycące i jednocześnie pełne magnezu i potasu. Pomagają regenerować uszkodzone mięśnie, ale przede wszystkim ułatwiają zasypianie. Stosowane były już od lat, a co ważne są bezpieczne nawet dla dzieci. Jeśli więc odczuwasz głód przed snem, banan będzie idealnym wyborem.

Mleko

Nie bez powodu nasze babcie i mamy podawały swoim dzieciom i wnuczętom mleko przed snem. Z jednej strony jest to bardzo sycący napój, z drugiej pomaga kontrolować poziom tryptofanu. Dzięki temu będziesz mógł szybko zasnąć i odpowiednio wypocząć.

Ryż jaśminowy

Ryż jaśminowy jest idealnym produktem na przekąskę przed snem, ponieważ podnosi poziom glukozy we krwi stopniowo, a więc aż do rana nie będziesz odczuwać głodu. Pomaga również zasypiać skracając czas potrzebny do przejścia w głęboki sen nawet o połowę. Uważaj jednak jakie dodatki będą użyte do ryżu.

Wiśnie

Melatonina zawarta w wiśniach pomaga kontrolować nasz zegar biologiczny, a więc spać kiedy jest na to czas. Wieczorem warto więc zjeść kilka wiśni przed pójściem spać, aby szybko zasnąć i przespać całą noc.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama