Reklama

9 niezwykłych porannych rytuałów

Twój poranek nadaje ton całemu dniowi. Jeśli będzie miły, będziesz mieć wspaniały dzień. Jeśli nie będzie należał do udanych, może się skończyć fatalnie. Ale jaki jest klucz do miłego poranka? Sok pomarańczowy z owsianką? Świeża kawa? Promienie słońca? Czek na $100,000 w poczcie? Cóż, wszystkie te rzeczy są świetne (szczególnie ten czek). Ale jeszcze lepszym sposobem na udany start jest poranny rytuał, który możesz zastosować. Spójrzmy więc na 9 najlepszych porannych rytuałów, które mogą poprawić stan twojego zdrowia i nadać przyjemny ton całej reszcie dnia.

Obudź się wystarczająco wcześnie

Nie ma dosłownie nic gorszego od wstania rano z łóżka zbyt późno. Wiesz, jak to wygląda. Planowałaś wstać skoro świt, ale kiedy spojrzałaś na zegar, zobaczyłaś 11:30. A niech to!

Aby zadbać o swoje samopoczucie w ciągu całego dnia, zalecamy, abyś zawsze starała się wstać wcześniej. Poranek to pora dnia, w której możesz mieć najwięcej spokoju przed całym zgiełkiem, który za chwilę nastąpi. A więc dlaczego nie skorzystać z niego tyle, ile się da?

Słuchaj pozytywnej muzyki

Każdy jest zestresowany, ale jeśli pierwsza rzecz, jakiej doświadczysz rano, to stres, będziesz miała poważne problemy. Aby się ciebie nie imał, cóż może być lepszego od słuchania optymistycznej muzyki, która wprawi cię w dobry nastrój?

Możesz słuchać muzyki podczas przygotowywania śniadania, kiedy biegasz, lub nawet podczas dojazdu do pracy. Pozytywna muzyka od samego rana oznaczać będzie, że wejdziesz do pracy lżejsza.

Unikaj porannych wiadomości

Nic tak nie wprowadza nas od rana w depresyjny nastrój jak poranne wiadomości. Włączasz telewizor lub radio, a tam tylko bomby, wojny, choroby, głód i zagrożona gospodarka. Zadbaj o to, aby problemy tego świata nie znalazły się w twojej głowie od samego rana, po prostu wyłącz odbiornik. To może poczekać. Jeśli coś warte jest twojej uwagi, z pewnością usłyszysz o tym później w ciągu dnia.

Pij zielone soki

Pij zielone soki, najlepiej organiczne, z samego rana, aby dać swojemu organizmowi zastrzyk witamin i minerałów.

O poranku nasz organizm jest raczej kwasowy. Dzięki wypiciu zielonego soku, który zawiera chlorofil, wspomożemy zachowanie równowagi w naszym organizmie i poczujemy się bardziej świeżo i rześko.

Szczotkuj język

No dobrze, ta rada brzmi trochę niesmacznie, prawda? Jednak, kiedy zaczniesz to robić, będziesz chciała to robić codziennie. Zdrowy język oznacza, że i ty będziesz zdrowsza. Twój oddech będzie świeży, a buzia czysta i wolna od okropnych toksyn, które przyczepiają się do języka. To nie boli, bo możesz do tego użyć swojej szczoteczki do zębów lub nawet zwykłej łyżki.

Idź pieszo do pracy

Jeśli nie mieszkasz milion kilometrów od swojej pracy, czemu nie przejdziesz się tam pieszo, zamiast wskakiwać do samochodu? Chodzenie pieszo to wspaniały sposób na poprawę swojego zdrowia bez uczucia wyczerpania. Ponadto stymuluje ono wiele mięśni i umysł. Aby zachęcić się do chodzenia pieszo do pracy, możesz słuchać w tym czasie pozytywnej muzyki. W ten sposób ćwiczysz ciało, a jednocześnie odstresowujesz się przed dniem pracy. Zamiast prychać na swoich kolegów z pracy, będziesz ich ściskać!

Unikaj dużych śniadań

Śniadanie jest ważnym posiłkiem, chociaż wielu z nas nadal udaje się do pracy z pustym żołądkiem. Ważne jest jednak również to, aby unikać DUŻYCH śniadań. Duże śniadania zbombardują twój układ trawienny od rana i sprawią, że będziesz czuła się powolna i zmęczona przez następnych kilka godzin. Zalecamy, aby zamiast tego przyzwyczaić się do małych posiłków, które nasycą cię, dodadzą energii, ale nie przeładują twojego żołądka.

Unikaj zbyt dużej ilości kawy

Wielu z nas lubi wypić poranną kawę, niektórzy z nas dwie. Jednak kofeina, oprócz tego, że poprawia naszą gotowość, maskuje w rzeczywistości głębsze problemy, takie jak brak snu. Zamiast od razu przeładowywać się stymulantami, stosuj się do planu snu, tak by więcej odpoczynku zaznać w nocy. To pozytywna zmiana dla twojego porannego rytuału, która wpłynie korzystnie na twoje zdrowie i sprawi, że twój organizm nie będzie potrzebował stymulantów, aby lepiej funkcjonować.

Kochaj się

Tak, to wyjątkowo przyjemny rytuał, ale wymaga zgody twojego partnera. Poranna miłość jest wspaniałym sposobem na rozpoczęcie dnia i korzystnie wpływa na twoje zdrowie. Twój organizm dostaje dużą dawkę energii. W tym samym czasie zmniejsza się jego napięcie, dzięki czemu czujesz się szczęśliwsza. A w ciągu dnia będziesz wracać myślami do tak miłego poranka. Cudownie!

Najważniejszą rzeczą w porannych rytuałach jest to, aby naprawdę je lubić. W przeciwnym wypadku zrobisz dla siebie więcej złego niż dobrego. Tak więc znajdź coś, co rzeczywiście sprawia ci przyjemność i zmień swoje życie już od dziś!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama