Reklama

8 sposobów na pozytywne rozpoczęcie dnia

Jak się czujesz, kiedy rano wstajesz? Czy wyskakujesz z łóżka podekscytowana na myśl o nowym dniu, czy zaciągasz kołdrę na głowę i pragniesz, żeby dzień już się skończył? Zapoznaj się z dziesięcioma poniższymi sposobami na to, aby lepiej poczuć się rano, a być może pokochasz swój budzik!

Reklama

Zrób plan już wieczorem

Jeśli poświęcisz dziesięć minut wieczorem na zaplanowanie następnego dnia, nie będziesz panikować na myśl o nowym dniu, kiedy wiesz, co masz robić. Dzięki temu będziesz mogła bardziej cieszyć się porankiem.

Trzymaj przy łóżku pozytywną listę rzeczy do zrobienia

Trzymaj na stoliku przy łóżku kartkę ze swoim planem i długopis. Dzięki temu kiedy się obudzisz w nocy i coś sobie przypomnisz, będziesz mogła zapisać ten punkt na swojej liście i nie będziesz się martwić, że rano już nie będziesz o tym pamiętać. Pamiętaj też, aby zapisać, co chcesz osiągnąć w ciągu dnia tak, abyś spoglądając rano na swój plan czuła, że przejmujesz kontrolę i jesteś gotowa do działania.

Wymień sprawy, za które możesz być wdzięczna

Rozpoczęcie dnia od wzbudzenia w sobie wdzięczności skieruje twój umysł na pozytywne tory. Kiedy zaczynasz dzień dziękując za dobre rzeczy w swoim życiu, zyskasz perspektywę, która pomoże ci docenić ważne sprawy w twoim życiu. Kiedy tracisz poczucie, co jest naprawdę istotne, łatwo jest wyolbrzymiać małe problemy, z którymi musisz się zmagać.

Uprawiaj sport

Nie każdy musi lubić rano biegać, ale nawet niewielki wysiłek fizyczny sprawi, że będziesz lepiej się czuła. Kilka pajacyków czy bieg w miejscu podniosą częstotliwość bicia serca i poprawią krążenie. Ostatnie nitki snu zostaną zerwane, a ty będziesz się czuła bardziej zmotywowana i ożywiona na resztę dnia.

Jedz śniadanie

Czy naprawdę trzeba ci jeszcze powtarzać, jak ważne jest śniadanie? Zdrowy posiłek rano doda ci energii, której potrzebujesz, aby stawić czoła wyzwaniom dnia i rozrusza twój metabolizm. Nie sądź, że zrobi to kawa, ponieważ już przed obiadem będziesz się czuła zmęczona i spowolniona. Tak więc zadbaj o to, aby mieć rano wystarczająco dużo czasu na dobre, bogate w białko śniadanie, a dzięki temu poprawisz swoje samopoczucie.

Posłuchaj muzyki

Muzyka jest doskonałym sposobem na poprawienie humoru i rozbudzenie. Słuchaj więc optymistycznej muzyki podczas przygotowywania się do wyjścia. Nie włączaj jednak nic ciężkiego czy drażniącego, ale coś lekkiego, co wprawi cię w optymistyczny nastrój. Będziesz zaskoczona, jaką różnicę sprawia dobra melodia w tle porannych przygotowań.

Przełam rutynę

Reorganizacja porannej rutyny również może korzystnie wpłynąć na twój poranny stosunek do świata. Nie utkwij w rutynie powtarzania za każdym razem tych samych czynności w tej samej kolejności. Daj sobie czas na spróbowanie nowości o poranku. Nawet małe rzeczy, jak zmiana śniadaniowego menu czy zmiana kanału radiowego na inny, mogą sprawić, że poranki będą mniej nudne.

Myśl pozytywnie

Postanów świadomie, że będziesz myśleć pozytywnie o dniu, który właśnie się zaczął. Nie roztrząsaj negatywnych spraw, które zdarzyły się wcześniej, myśl o nowych wyzwaniach i możliwościach, które są przed tobą. Nikt nie może być w 100% pewny, co się wydarzy, więc patrz optymistycznie, być może to dziś spotka cię szczęście.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama