Reklama

8 rzeczy, które kobiety i mężczyźni interpretują inaczej

To, że mózgi kobiet i mężczyzn pracują inaczej jest faktem udowodnionym naukowo. Panie mają tendencję do nadmiernego analizowania, natomiast panom łatwiej podjąć szybką decyzję. Nic dziwnego więc, że gdy kobiety poszukują ukrytych znaczeń, a mężczyźni natychmiast wyciągają błędne wnioski, pojawiają się między nimi spore nieporozumienia. Przekaż identyczną wiadomość mężczyźnie i kobiecie, a przekonasz się, że dokonają zupełnie innych konkluzji. Oto 8 rzeczy, które każda z płci interpretuje inaczej:

Słowa “kocham cię”

O dziwo, dla facetów słowa “kocham cię” oznaczają kilka różnych rzeczy, w zależności od tego czy je wymawia, czy słyszy. Jeśli powie, że kocha dobrego przyjaciela, będzie znaczyło to tylko tyle, że zależy mu na tej osobie. Jeśli usłyszy takie słowa od dziewczyny, znaczenie zmienia się, a on wyobraża sobie, że ona już zaplanowała wystrój ich przyszłego domu i wybrała imiona dla dzieci!

Różnica między dobrem a złem

Mężczyźni i kobiety inaczej postrzegają błędy. Dla niego błąd jest czymś, co można naprawić. Dla niej to o wiele głębszy problem, który może być znakiem, że zły uczynek (lub grzech, jeśli jest religijna) jest dowodem czyjegoś braku moralności. Mężczyzna będzie to postrzegał jako zwykły błąd lub nieporozumienie.

Gratulacje

Gratulacje mają o wiele większe znaczenie dla mężczyzn, niż dla kobiet. Jeśli niewinnie komplementujesz jego nową koszulę, on pomyśli, że próbujesz z nim flirtować. Mężczyźni nie prawią sobie wzajemnych komplementów w taki sam sposób jak kobiety. Dla nich gratulacje i słowa uznania mają o wiele większe znaczenie, niż możesz przypuszczać.

Co dziś porabiasz?

SMS o treści “Co dziś porabiasz?”, odczytany przez dziewczynę, ma dla niej o wiele większe znaczenie, niż jego autor mógłby przypuszczać. Dla mężczyzn jest to zazwyczaj sposób na chwilową nudę lub po prostu początek zwykłej rozmowy, jednak kobieta długo będzie analizować ukryte znaczenie tej wiadomości i spodziewać się, ze to proste pytanie jest wstępem do zaproszenia jej na randkę.

Humor

Mężczyźni i kobiety inaczej interpretują humor i inaczej na niego reagują. Proste, czasem prymitywne żarty cieszą się powodzeniem głównie wśród mężczyzn. Różnica w pojmowaniu humoru sięga jednak o wiele dalej. Znów należy zwrócić się do kobiecej tendencji do nadmiernego analizowania. Panie muszą poświęcić odrobinę więcej czasu na zdecydowanie, czy coś je śmieszy, czy nie. Kiedy już podejmą decyzję, zrozumieją żart o wiele lepiej i głębiej, niż mężczyźni, bo dostrzegą w nim więcej znaczeń.

Subtelności w języku

Nie doszukuj się ukrytych znaczeń w słowach mężczyzny, bo ich tam po prostu nie ma. Dla mężczyzny proste „cześć”, znaczy ni mniej, ni więcej, tylko właśnie samo „cześć”. Kobiecie może się wydawać, że w tym słowie może być ukryte dodatkowe znaczenie, szczególnie, jeśli ktoś, kto wpadł jej w oko nagle zmieni swoje standardowe przywitanie. To dlatego mężczyźni tak często zastanawiają się, co powiedzieli nie tak.

Możemy porozmawiać o tym później?

Mężczyźni nie potrafią wykonywać kilku czynności równocześnie, dlatego jeśli usłyszysz „Możemy porozmawiać o tym później?”, nie zakładaj od razu, że dla niego wspomniany przez ciebie temat jest nieważny lub w ogóle nie chce o nim rozmawiać. Być może twój partner potrzebuje czasu, żeby się zastanowić lub rzeczywiście jest zajęty czymś innym.

Znaki ostrzegawcze

Mężczyźni i kobiety odczytują znaki ostrzegawcze zupełnie inaczej – zarówno w przypadku zagrożeń natury fizycznej, jak i psychicznej. Kiedy on widzi, że sygnalizacja świetlna zaraz zmieni się na czerwoną, widzi raczej wyzwanie, niż ostrzeżenie przez niebezpieczeństwem. Podobnie jest w przypadku problemów w związku. Ona zwietrzy je z wielu kilometrowej odległości, on spostrzeże się w ostatniej chwili.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama