Reklama

7 sprawdzonych porad na lepszy sen

Bycie wyspanym jest bardzo istotne, jeśli chcemy, by nasz dzień był produktywny. Niestety, sen nie zawsze łatwo przychodzi i z tego powodu często nie czujemy się rano wypoczęci. Chcesz każdego ranka czuć się jak młody bóg? Zadbaj o swój sen już dziś! Nie wiesz, jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy kilka porad które pomogą ci lepiej spać. Warto zastosować się przynajmniej do części z nich.

Reklama

Dbaj o siebie

Dzięki dobrej diecie i ćwiczeniom, twoje ciało nie będzie miało problemu z zaśnięciem wieczorem. Poza standardowymi plusami ćwiczeń, pomogą one także uczynić twój sen głębszym. Niektórzy uważają, że wieczorne ćwiczenia za bardzo ich rozbudzają, jeśli i ty tak masz, staraj się robić to rano. Polecamy nawet zwykłe rozciąganie czy jogę, nie jest to trudne, a często pomaga.

Zegar biologiczny

Wiedziałeś, że możesz go ustawić? Na twoje ciało spory wpływ ma ilość światła którą przyswoisz w ciągu dnia. Jeśli twój plan dnia na to pozwala, postaraj się spędzić część swojego dnia na zewnątrz, zamiast cały dzień przebywać przy sztucznym świetle. W ten sposób twoje ciało nie będzie miało problemu z odróżnieniem dnia od nocy. Jeśli w nocy wstajesz do łazienki, nie włączaj mocnego światła, ponieważ nawet to może utrudnić ponowne zaśnięcie.

Doceń ciemność

Gdy zbliża się pora spania, ogranicz czas spędzany przy telewizorze, komputerze czy innych urządzeniach, by wywołać w swoim organizmie produkcję melatoniny, hormonu snu. Dostosuj także poziom ciemności w sypialni.

Łóżko służy do spania

Wiele osób jednak już leżąc, nadal korzysta z laptopa żeby zrobić jeszcze kilka rzeczy do pracy. Twoje ciało skojarzy łóżko jako miejsce pracy i będzie ci trudniej zasnąć.

Temperatura

Odpowiednia temperatura może pomóc w zasypianiu. Wielu ludziom w zaśnięciu pomaga nieco niższa temperatura w sypialni. Jeśli utrzymasz ją na odpowiednim dla siebie poziomie, będziesz spać lepiej.

Olejek lawendowy

Udowodniono, że pomaga on ludziom odprężyć się, a co za tym idzie - zasnąć. Skrop kilkoma kroplami olejku swoją poduszkę, kark czy... wewnętrzną stronę stóp, a na pewno lepiej się wyśpisz. Pamiętaj, by używać naturalnego olejku, ponieważ syntetyczne alternatywy czasem mają działanie przeciwne, a poza tym mogą też wywołać reakcję alergiczną.

Ogranicz hałas z zewnątrz

Niektórych odgłosów nie da się stuprocentowo wyeliminować, jak np. w przypadku syren, dźwięku przejeżdżających samochodów, szczekających psów itd. Jeśli nie dają ci one spać, możesz wypróbować generator białego szumu. Niektórzy korzystają z przenośnego wentylatora, który sam dosyć dobrze tłumi dźwięki spoza domu.

Przede wszystkim, pamiętaj, by skupić się na odpoczynku. Oddal się od codziennych myśli i planowania, możesz to wszystko zrobić rano. Jeśli przyswoisz powyższe porady, nie powinieneś mieć już problemu z przespaniem nocy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama