Reklama

4 rośliny oczyszczające powietrze

Niestety, w dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na zaburzenia snu, leki nocne, bezsenność czy bezdech senny. Istnieje również wiele prostych i naturalnych sposobów na poprawę snu i nie są to preparaty ziołowe. Wszystko co musisz zrobić, to umieścić jedną z następujących roślin w swojej sypialni i cieszyć się spokojna relaksującą atmosferą.

Lawenda

Właściwości relaksacyjne lawendy są znane i stosowane od stuleci. Roślina ta skutecznie łagodzi lęk i stres. Spowalnia również tętno i zapewnia spokojną atmosferę w sypialni. Jest ona idealna w pokoju przeznaczonym do odpoczynku i snu.

Bluszcz

Bluszcz angielski jest jedną z najłatwiejszych roślin w uprawie oraz znacznie poprawiającą jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Pochłania toksyny z powietrza i uwalnia tlen oraz inne substancje pomoce w oddychaniu. Ponadto, zmniejsza ilość grzybów w powietrzu o 94%.

Aloes

W nocy aloes zapewnia mnóstwo tlenu. Aloes pomoże zwalczyć bezsenność i zapewni spokój potrzebny do zaśnięcia.

Wężownica, sansewieria

Sansewieria uwalnia więcej tlenu w nocy, iż w ciągu dnia. Bardzo efektywnie poprawia jakość powietrza. Ułatwia oddychanie i poprawia jakość snu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama