Reklama

3 poranne rytuały, które pozytywnie wpłyną na twoje zdrowie

Poranne rytuały… wszyscy je mamy. Co należy do twoich? Najpopularniejsze z nich to szczotkowanie zębów, robienie sobie filiżanki kawy lub herbaty, bieganie oraz planowanie dalszej części dnia. Wszyscy wykształciliśmy przyzwyczajenia, które pomagają nam rozpocząć dzień. Jak zareagowałbyś na wieść, że istnieją trzy poranne rytuały, które mogą pozytywnie wpłynąć na twoją energię, zdrowie i życie? Czy wprowadziłbyś je do swojego codziennego harmonogramu? Albo przynajmniej dał im szansę przez miesiąc? Jeśli lubisz ułatwiać sobie życie pokochasz wspomniane trzy rytuały, które znacznie polepszą twój ogólny stan zdrowia.

Reklama

Wypijaj dwie szklanki wody zaraz po przebudzeniu

Dlaczego powinieneś pić wodę jak tylko się obudzisz? Cóż, nasze ciało składa się w 75% z wody, nasz mózg składa się w 75% z wody, skład naszej krwi to w 92% woda, a nasze mięśnie to w 75% woda. W głównej mierze składamy się więc z wody i jest to kluczowy składnik, którego potrzebujemy do życia.

A teraz coś, czego prawdopodobnie nie wiedziałeś o wodzie i nawadnianiu. Kiedy budzisz się rano po przespanej nocy, jesteś w stanie odwodnienia. Twój organizm potrzebuje wody, aby zdrowo wystartować, zwłaszcza rano.

Problem polega na tym, że wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu bycia odwodnionym. Kiedy czujemy pragnienie początkowa faza odwodnienia jest już dawno za nami. Jeśli nie pijesz wody w ciągu dnia istnieje prawdopodobieństwo, że ciągle żyjesz w stanie odwodnienia.

Picie wody z rana niesie ze sobą liczne korzyści:

- pozbywa się toksyn z naszej krwi (pomaga wyeliminować poranne wycieńczenie)

- zwiększa tempo odnowy komórek (pomaga utrzymać zdrowe funkcjonowanie organizmu)

- pobudza metabolizm (pomaga w utracie wagi)

- oczyszcza okrężnicę (pomaga pozbyć się zbędnych elementów z naszego organizmu)

- usprawnia przyswajanie składników odżywczych (pomaga nam czerpać więcej z pokarmów, które spożywamy)

Pij organiczny sok z zielonych warzyw

Odżywczy sok z zielonych warzyw to świetny sposób na udany poranek, który dostarczy ci niezbędnych witamin i minerałów oraz porcji chlorofilu, który pomoże zachować równowagę charakteryzującemu się lekkim zakwaszeniem organizmowi.

Dodatkowa wskazówka: Aby zapewnić sobie codzienną porcję pszenicy zielonej można poeksperymentować z organicznym, liofilizowanym proszkiem z pszenicy zielonej, który można kupić np. w internecie. Upewnij się, że pszenica, z której powstał proszek jest gruntowa, aby miała najwyższą wartość odżywczą.

Ja odkryłam, że dla mnie najlepszy jest sok z trawy pszenicznej kamut. W moim przypadku sprawdza się najlepiej i pozwala w łatwy sposób cieszyć się jego korzyściami podczas mojego zabieganego dnia.

Odbij się

Mam na myśli dosłowne wskoczenie na trampolinę, aby rozpocząć dzień i pobudzić swój układ limfatyczny. Układ limfatyczny to generalnie rzecz biorąc skład odpadów, poranne skoki to zabawny sposób na oczyszczenie swojego organizmu oraz dodanie sobie zastrzyku energii.

Dodatkowa wskazówka: Skacz rano, przez co najmniej 10 minut analizując cele wyznaczone na dany dzień oraz wizualizując sobie jak chcesz żeby on wyglądał.

Oto 3 poranne rytuały, które wspomogą twoje zdrowie i dodadzą ci energii, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać swój dzień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama