Reklama

10 sposobów na odczytywanie mowy ciała

Czytanie mowy ciała i sygnałów werbalnych nie jest nauczane w szkole, dlatego też czasami staje się to wyzwaniem. Zamiast zgadywać uczucia i opinie danej osoby, zastosuj się do podanych poniżej wskazówek, które pozwolą ci na lepsze zrozumienie twojego środowiska. Może się okazać, że dzięki nim będziesz odnosił więcej sukcesów w pracy, jak i w domu.

Reklama

Zmrużone oczy

Ludzie nie mrużą oczu tylko po to, aby dojrzeć coś co znajduje się w oddali – jeśli ktoś robi to podczas rozmowy, to chroni się przed czymś czego nie chce zobaczyć. Może być to oznaka stresu. Agent FBI mówi, że ludzie mrużą oczy, kiedy chcą schować się przed tym, co zostało powiedziane.

Palce zwrócone ku górze

Kołysanie się na piętach wskazuje, że dana osoba jest w tym momencie szczęśliwa. Możesz zaobserwować taką reakcję na przykład u osoby, którą znasz i która rozmawia przez telefon. Zwróć również uwagę na to, w którą stronę zwrócone są jej palce. Jeśli są one odwrócone od ciebie, to oznacza, że chce ona przerwać daną rozmowę.

Skrzyżowane ramiona

Większość osób, które znają podstawy mowy ciała interpretują skrzyżowane ramiona jako sygnał, że dana osoba buduje wokół siebie ściany i wzmacnia granicę. Dlatego właśnie podczas rozmowy o pracę nie powinno się krzyżować rąk, ponieważ będziesz w ten sposób sygnalizował, że jesteś podejrzliwy. Uważaj także, jeśli podczas zadawania komuś pytania skrzyżuje on ramiona. Może to oznaczać, że taka osoba coś ukrywa.

Zajmowanie dużej przestrzeni wokół siebie

Ludzie wyciągają ręce i nogi we wszystkich kierunkach, aby pokazać swój bunt. Właśnie dlatego nastolatkowie używają takiej mowy ciała, kiedy są karceni. Kiedy ludzie starają się powiększyć ilość miejsca wokół siebie, to chcą pokazać swoją dominację i siłę.

Pochylanie się w twoją stronę

Jeśli jakaś osoba pochyla się w twoją stronę, to oznacza, że jest ona zaangażowana w rozmowę. Oznacza to także, że zgadza się ona z twoją opinią. Natomiast jeśli jakaś osoba oddala się od ciebie, to oznacza to, że nie zgadza się ona z tobą, mimo że wypowiadane przez nią słowa mogą sugerować inaczej.

Schowane kciuki

Jest to bardzo ciekawy sposób na stwierdzenie, czy ktoś czuje się pewny siebie. U mężczyzn schowane kciuki (nie palce) w kieszeniach lub za paskiem, nie są oznaką pewności siebie, lecz tego, że dana osoba polega na swojej seksualności, aby dostać to czego chce. Ogólnie rzez biorąc schowane kciuki są sygnałem negatywnych emocji. Z drugiej jednak strony wystawione kciuki mówią o pewności siebie i pozytywnym nastawieniu danej osoby.

Rozszerzone źrenice

Dzięki tej metodzie możesz czytać mowę ciała także twojego zwierzaka domowego! Zauważ, że ich źrenice poszerzają się kiedy trzymasz w ręce jakiś smakołyk. Aby zobaczyć, czy twój parter jest wierny możesz na przykład wspomnieć mu o osobie, co do której masz wątpliwości. Ruchy jego źrenic wskażą ci, czy żywi on do niej pozytywne uczucia.

Sztuczny uśmiech

Uśmiech jest sztuczny wtedy, kiedy nie widać go również w oczach – prawdziwy uśmiech sprawia, że kąciki oczu podnoszą się ku górze. W samych oczach również możesz zobaczyć emocje podczas szczerego uśmiechu.

Trudności w przełykaniu

Kiedy jakaś osoba ma trudności w przełykaniu podczas mówienia, to może oznaczać to, że kłamie. Podczas stresujących sytuacji gardło wysusza się, co może właśnie powodować trudności w przełykaniu. Aby upewnić się czy dana osoba rzeczywiście kłamie słuchaj także swojego ciała. Czy boli cię brzuch? Czy po każdej odpowiedzi pojawia się uczucie bólu? Słuchaj swojej intuicji.

Poszerzone nozdrza

Nurkowie głębinowi bardzo często ćwiczą wstrzymywanie oddechu przez jak najdłuższy czas, co pozwala także na dotlenienie krwi (czynność ta wykonywana jest także podczas niektórych ćwiczeń Jogi) dzięki czemu poprawia się kondycja fizyczna. Dlatego właśnie hiperwentylacja przed nurkowaniem na dużych głębokościach jest dobrym pomysłem. Poszerzone nozdrza mogą świadczyć o pobudzeniu fizycznym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama