Reklama

10 rzeczy, które robią osoby produktywne zanim położą się spać

Wszystkie osoby produktywne mają pewne codzienne zwyczaje, które przyczyniają się do ich sukcesu. Osoby te wiedzą, że ich sukces ma swój początek i koniec w zdrowiu psychicznym i fizycznym, które z kolei w dużej części zależą od ich wieczornych zwyczajów. Oto więc 10 rzeczy, które pozwalają osobom super produktywnym i odnoszącym sukcesy znaleźć się wśród 20% najlepiej zarabiającej części naszego społeczeństwa.

Analizują swój dzień

Steve Jobs był zdecydowanym orędownikiem jak najpełniejszego wykorzystywania każdego dnia. Świetnie ujął ten koncept mówiąc: „Nie obchodzi mnie bycie najbogatszym człowiekiem na cmentarzu. Zależy mi na tym, abym kładąc się spać każdej nocy mógł pomyśleć, że zrobiłem tego dnia coś wspaniałego.”

Wszyscy odnoszący sukcesy i bogaci ludzie myślą przed położeniem się spać, czy to, co robią ma znaczenie. Pod koniec każdego dnia zastanawiają się, w jaki sposób pozytywnie oddziaływali na świat i rewidują, czy osiągnięte cele są zgodne z ich ogólną wizją. Robią plany, aby móc śledzić swoje postępy i robią notatki, żeby jak najlepiej wykonać swoje zadania.

Dlatego też dzisiaj, przez zaśnięciem przeanalizuj swój dzień, ponieważ zmusi cię to do określenia, czego chcesz i zmotywuje cię, aby podjąć działanie zmierzające w kierunku twoich celów.

Zapisują swoje myśli

Ellen DeGeneres, prowadząca własny talk-show zdobywczyni nagrody Emmy, miała w zwyczaju zapisywać swoje myśli, odczucia i emocje, kiedy była młodsza. „Pisanie ma właściwości oczyszczające, ponieważ pozwala ci uwolnić wszystko z siebie i znaleźć w sobie to, co najlepsze.”

Osoby bardzo produktywne i odnoszące sukcesy zapisują swoje myśli, wrażenia, odczucia i emocje. Starają się analizować, kiedy i dlaczego coś poszło dobrze lub źle. Piszą, aby udoskonalić swoje umiejętności w zakresie komunikacji i rozumowania, aby być lepszymi liderami. Zapisując różne rzeczy możesz wyostrzyć myślenie, oczyścić umysł, pozbyć się negatywnego głosu wewnętrznego oraz zwrócić uwagę na emocje, które najbardziej dominują u ciebie w ciągu dnia. Codzienne zapiski mogą powiedzieć ci coś o sobie lub twoim życiu, na co nie zwracałeś dotąd zbyt dużej uwagi.

Znane osoby, takie jak Theodore Roosevelt, Thomas Jefferson, Charles Darwin, Benjamin Franklin, Andrew Carnegie, Ralph Waldo Emerson i Winston Churchill pisali pamiętniki, dlaczego ty miałbyś nie spróbować?

Ślęczą z nosem w książkach

To dowód na to, że fani czytania to świetni przywódcy. Miliarder Bill Gates jest zapalonym czytelnikiem. Co wieczór przez godzinę czyta książki o bardzo różnej tematyce.

Wiele odnoszących sukcesy ludzi to gorliwi czytelnicy. Czytają, przez co najmniej 10-20 minut przed snem każdego dnia ucząc się ze słów innych. Poszerzają swoją wiedzę, aby lepiej prowadzić i motywować swój zespół oraz budować swój wielomilionowy biznes.

Kolejną wielką korzyścią wynikającą ze ślęczenia nad dobrą książką, co wieczór jest fakt, że czytanie polepsza długoterminowo zdrowie twojego mózgu.

Ustawiają priorytety na nadchodzący poranek

Ponieważ każdego dnia dzieje się tak wiele rzeczy, bardzo łatwo stracić z oczu sprawy, które chcesz ukończyć. Dlatego właśnie przed położeniem się spać osoby produktywne analizują zadania do wykonania i układają plan na kolejny dzień.

Sporządzają sobie listę wszystkiego, co mają do zrobienia i przed przystąpieniem do działania zaznaczają na liście priorytety. Dzięki temu rozpoczynają kolejny dzień pracy czując, że są lepiej przygotowani, bardziej pewni siebie i mniej zestresowani. Włącz ten zwyczaj do swojej codziennej rutyny i zapisz 3 do 5 najważniejszych zadań, które musisz wykonać kolejnego dnia.

Jeśli nie uda ci się sporządzić takiej listy poprzedniego dnia, niech będzie to pierwsza rzecz, którą zrobisz rano. Pamiętaj, że każda minuta spędzona na planowaniu to 10 minut zyskanych podczas działania.

Spędzają czas ze swoją rodziną

„Człowiek nigdy nie powinien zaniedbywać swojej rodziny przez biznes.” – Walt Disney

Całkowita prawda! Musisz spędzać czas ze swoją rodziną, aby dbać o wasze relacje. Życie płynie w szalonym tempie i bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą czy pracownikiem, zawsze wydaje ci się, że masz milion rzeczy do zrobienia a czas nie jest twoim sprzymierzeńcem.

Jednak naprawdę ważne jest, aby traktować czas spędzany z rodziną, jako priorytet. Przeznacz, więc więcej czasu na znaczące rozmowy z dziećmi, rodzeństwem czy rodzicami. Wyłącz telewizor, zjedzcie wspólny posiłek i porozmawiajcie. Im więcej czasu spędzicie razem, tym większe szanse na dzielenie cennych doświadczeń.

Doprowadzają sprawy do końca

Ludzie charakteryzujący się niezwykłą produktywnością wykorzystują swoje umiejętności, talenty, energię oraz wiedzę w maksymalny sposób. Robią rzeczy, które trzeba zrobić, a nie tylko te, które lubią. Chętnie pracują ciężko i z zaangażowaniem, aby pod koniec dnia skończyć wszystko, co mieli do zrobienia.

Nikt nie wie tego lepiej niż prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, który rozpoczyna dzień wcześniejszej nocy. Kiedy budzi się rano o siódmej jest już o krok dalej niż inni. Wszyscy mamy do dyspozycji 24 godziny i trzeba mądrze gospodarować czasem. Ludzie sukcesu wyciskają z tych 24 godzin maksymalnie ile tylko potrafią.

Robią sobie cyfrowy detoks

Po tym jak padła na podłogę z wyczerpania i braku snu, Arianna Huffington została gorącą orędowniczką „odłączania się”. W swojej bestsellerowej książce pt. „Thrive” opisuje, jak ważne jest, aby czasem odłączyć się od swojego zabieganego życia, zrelaksować się i zadbać o swoje ciało oraz duszę. Dokonuje redefinicji pojęcia sukcesu w dzisiejszych czasach.

Dlatego każdego dnia przed snem, zostaw swój telefon w innym pomieszczeniu, wyłącz telewizor i spędź trochę czasu w spokoju. Poczujesz, jak twoja energia rośnie a ogólne samopoczucie polepsza się. Dodatkowo, zyskasz trochę czasu na inne zajęcia, które lubisz.

Spędzają czas obcując z naturą

Nie ma lepszego przykładu niż Sir Richard Branson. Udowodnił on, że intensywna kariera nie oznacza, że musisz zrezygnować z tego, co sprawia ci w życiu największą przyjemność. Aby czuć wewnętrzną świeżość i gotowość do działania, musisz znaleźć czas na dobrą zabawę na łonie natury.

Jeśli nie możesz pływać w krystalicznych wodach na Karaibach, zwykły spacer może okazać się świetnym sposobem na oderwanie swoich myśli od pracy po stresującym dniu i na refleksję na temat rzeczy, które cię interesują. Albo możesz zwyczajnie nie myśleć o niczym i delektować się ciszą.

Medytują

Russell Simmons, Tim Ferriss i Oprah Winfrey to tylko niektóre z nazwisk osób, które medytują rano oraz wieczorem, aby móc korzystać z pełni swojego potencjału w ciągu dnia. Kiedy nasz umysł jest zrelaksowany jesteśmy bardziej otwarci na nowe pomysły i łatwiej jest nam się skupić na frustrujących zajęciach.

Przeznacz więc 10 minut każdego dnia tuż przed położeniem się spać na medytację i pozwól, aby twoje myśli płynęły naturalnie. Następnego dnia będziesz bardziej energetyczny, skupiony i produktywny.

Wyobrażają sobie swoją przyszłość

Wielu ludzi sukcesu przeznacza kilka minut przed snem na wizualizację pozytywnych skutków pracy nad bieżącym projektem. Oprah Winfrey to jedna z niezwykle produktywnych ludzi na świecie, która stosuje techniki wizualizacji, aby wyobrazić sobie swój jutrzejszy sukces i zyskać jasność w zakresie wyzwań i przeszkód. Przeznacz więc i ty kilka minut każdego wieczoru, aby stworzyć sobie obraz swojego sukcesu, który osiągasz następnego dnia. Zmotywuje cię to do wprowadzenia tego obrazu w życie, ponieważ już go widziałeś oczyma swojej wyobraźni.

Jeśli wprowadzisz powyższe 10 zwyczajów ludzi sukcesu w życie, z dnia na dzień zwiększysz swoją produktywność i twoje życie będzie o wiele lepsze. Który ze zwyczajów wprowadzisz dziś przed udaniem się na spoczynek?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama