10 prostych nawyków, dzięki którym ulepszysz swoje życie

Mamy obsesję na punkcie sukcesu większą niż kiedykolwiek przedtem. Nasz świat opiera się na produktywności, celach i pracy po 60 godzin w tygodniu. Problem z takim stylem życia tkwi w tym, że ciężko go utrzymać. Trudno też zachować równowagę pomiędzy pracą a życiem rodzinnym. Dlatego wielu z nas szuka sposobów, które pomagają uzyskać bardziej zrównoważone i lepsze życie. Czy wiedziałaś jednak, że uzyskanie odrobiny harmonii w życiu zależy od kilku prostych nawyków? Spójrzmy na 20 prostych codziennych zwyczajów, które pomogą ci zachować równowagę i ulepszyć twoje życie.

Zacznij dzień od pozytywnych myśli

Siła skupienia jest ważna i jeśli zaczniesz dzień od pozytywnych myśli, nadasz odpowiedniego tonu reszcie dnia. Sugerujemy, żeby po obudzeniu się powiedzieć sobie: "Dziś będzie dobry dzień".

Wyobraź sobie swój dobry dzień. Wyobraź sobie sukces, uśmiechy, szczęście i osiągnięcia. W ten sposób przekażesz informację swojej podświadomości, która z kolei pomoże ci zamienić obrazy w rzeczywistość.

Aby zachęcić się do pozytywnego myślenia, poszukaj optymistycznych cytatów w Internecie lub powieś na ścianie plakat, który będzie cię inspirował. Skierowanie rano pierwszego spojrzenia na inspirujące obrazy będzie doskonałym sposobem na rozpoczęcie dnia.

Przede wszystkim rodzina

Kiedy goni się za marzeniami o sukcesach w pracy, łatwo zaniedbać czas spędzany z rodziną. Nawet kiedy się z nią widzimy, to dlatego, że zmusił nas do tego partner. W takim przypadku może zaistnieć sytuacja, w której niby jesteśmy obecne, ale tak naprawdę jesteśmy myślami gdzie indziej. Sprawdzamy telefon i poklepując psa po głowie, odpowiadamy na maile.

Rodzina jednak jest najważniejszą częścią naszego życia i trzeba postawić ją na pierwszym miejscu, przed pracą. Wszystkie twoje sukcesy zaczynają się od rodziny; jeśli rodzina jest szczęśliwa, ty też będziesz.

Pij wodę zaraz po wstaniu z łóżka

Wypicie porannej szklanki wody to idealny początek dnia. Przynosi same korzyści dla zdrowia: wspomaga metabolizm, może leczyć niektóre choroby, pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, które nagromadziły się w ciągu nocy i nie tylko nawadnia twoje ciało, ale również odświeża umysł. Dzięki temu będziesz się czuła ożywiona i pełna energii. Szklanka wody rano zapewnia również lepszą równowagę w układzie limfatycznym. Jej brak może prowadzić do różnego rodzaju problemów, takich jak przedłużające się infekcje i nieefektywne funkcjonowanie w ciągu dnia. A więc, wypij rano szklankę wody!

Zorganizuj sobie codziennie czas na robienie tego, w czym jesteś dobra

Wszyscy specjaliści w swojej dziedzinie dają sobie co najmniej 15 minut dziennie na rozwinięcie i poprawę umiejętności w swojej dziedzinie. Jest to po prostu jedyna droga, aby być coraz lepszym.

Jeśli chcesz odnieść sukces w życiu, musisz być w czymś dobra. W jakiejkolwiek dziedzinie jesteś utalentowana, poświęć piętnaście minut dziennie na doskonalenie swoich umiejętności. Kwadrans to niewiele, a może przynieść niezwykłe rezultaty.

Jedz obiad!

Wielu z nas w obecnym stuleciu omija jedzenie obiadu. Jeszcze dziesięć lat temu obiad był traktowany jak prawo boskie i celebrowaliśmy każdą jego minutę. Teraz, ze względu na zwiększony nacisk na pracę, nierzadko zdarza się, że jemy podczas pracy albo omijamy w ogóle ten posiłek.

Nie służy to jednak równowadze. Aby ją uzyskać i utrzymywać harmonię w naszym życiu, o wiele lepiej jest znaleźć czas na obiad. Zjedz w parku, wpadnij do baru z kanapkami. Cokolwiek zrobisz, po prostu oderwij się od biurka i nabierz nowych sił.

Spędzaj miło czas będąc w domu

Dla wielu z nas trudne jest wyłączenie się z pracy, szczególnie teraz, gdy nierzadko zabiera się pracę do domu. Jednak świetnym sposobem dla uzyskania równowagi i ulepszenia swojego życia będzie rozluźnienie się w momencie, gdy jesteśmy w domu.

Zamiast sprawdzać maile zaraz po przyjściu do domu, czy zamiast sprzątania od progu, zamów jedzenie na wynos, połóż nogi na stole i włącz telewizor. Albo nawet lepiej, może zjesz coś na mieście ze swoim partnerem lub rodziną? Takie relaksujące zajęcia sprawią, że będziemy na nie czekać w pracy. Bardziej nas zmotywują i uszczęśliwią.

Zaplanuj swój dzień wieczorem

Świetnym sposobem na odzyskanie równowagi i porządku w życiu jest sporządzanie listy "do zrobienia" zanim pójdziesz do łóżka. Lista taka pomoże ci oddzielić ziarno od plew i skupić się na tym, co naprawdę ważne. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i zwiększysz swoją produktywność. Stopniowo również będziesz czuła się bardziej uważna i szczęśliwsza.

Oznacza to również, że unikniesz przestojów! Hura!

Wypij przed snem kieliszek wina

Nie zachęcamy do wypicia całej butelki alkoholu, ale szklanka czerwonego wina niesie tak wiele korzyści zdrowotnych, że wydaje się to nieprawdopodobne. Na przykład może sprawić, że będziesz bardziej bystra, poprawi twój układ odpornościowy i jakość snu. Może również przeciwdziałać chorobom niszczącym umysł, takim jak choroba Alzheimera.

Wszystkie te korzyści doskonale wpłyną również na zachowanie równowagi i na zwiększenie twojej produktywności. Jeśli będziesz pić wino w umiarkowanych ilościach, może się okazać, że jest to napój, którego zawsze szukałaś. Dodatkowo, wino ma doskonały smak, ogrzewa i relaksuje.

Ciężko pracuj

Nikt nie osiągnie równowagi i sukcesu bez ciężkiej pracy. Jeśli spędzasz cały dzień leniuchując w domu, przekładając sprawy na później i unikając obowiązków, twoje życie stanie się chaotyczne.

Ciężka praca, poświęcenie i samozaparcie przynoszą efekty. Jeśli chcesz łatwiejszego i bardziej harmonijnego życia, musisz pochylić głowę nad pracą i dać z siebie wszystko.

Po pracy idź do domu!

Trudno przecenić wartość pracy w ograniczonych godzinach. Być może twoi koledzy sądzą, że dobrym przykładem jest wyrabianie nadgodzin. Jednak najlepszym przykładem będziesz, jeśli wyjdziesz o czasie, żeby być ze swoją rodziną. Ona zasługuje na twoją troskę i szacunek bardziej niż praca.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama