Reklama

Ziołowe kuracje na lepsze trawienie

Ziołowe napary na bazie mięty, kopru włoskiego, rumianku, kminku czy imbiru pomogą pokonać nie tylko uporczywe dolegliwości trawienne, ale też usprawnią przemianę materii i tym samym przyspieszą metabolizm. Poniżej znajdziesz przepisy na zdrowotne napoje, które wpływają na nasz organizm równie zbawiennie jak woda z cytryną i miodem pita na czczo o poranku.

Reklama

Pomocne napary

Chcąc usprawnić trawienie, zawsze sięgaj po herbatki na trawienie. Aplikuj je zawsze po posiłkach i pij ciepłe. Koniecznie małymi łykami.

Herbatka miętowa a trawienie

Działa rozkurczowo i ułatwia trawienie pokarmów. Jak ją przygotować?

Potrzebne składniki:

1 łyżeczka suszonej mięty

1 szklanka wrzącej wody

Sposób przygotowania:

Łyżeczkę suszonej mięty zalej szklanką wrzącej wody. Parz pod przykryciem - przez co najmniej dziesięć minut. Pij małymi łyczkami, najlepiej po głównych posiłkach.

Herbatka z kopru włoskiego a trawienie

Herbatka z kopru włoskiego bardzo dobroczynnie wpływa na nasz układ pokarmowy, a konkretnie łagodzi napięcie mięśni gładkich i tym samym stymuluje trawienie. Jak ją przygotować?

Potrzebne składniki:

- 1 łyżeczka ziaren kopru włoskiego

- Szklanka wrzącej wody

Sposób przygotowania:

1 łyżeczkę ziaren kopru włoskiego rozgnieć w moździerzu, następnie zalej szklanką wrzącej wody, parz przez siedem minut. Pij dwa razy dziennie po pół szklanki.

Herbatka rumiankowa

Równie dobroczynnie jak herbatka z kopru włoskiego działa na nasz układ pokarmowy herbatka rumiankowa. Stymuluje wydzielanie żółci i likwiduje wzdęcia.

Potrzebne składniki:

Łyżeczka koszyczków rumianku

Szklanka wrzącej wody

Sposób przygotowania:

Koszyczki rumianku zalej wrzącą wodą. Parz pod przykryciem przez około kwadrans. Pij trzy filiżanki dziennie po posiłku.

Herbatka z kminku

Chcesz usprawnić trawienie? Sięgnij po leczniczą herbatkę na bazie kminku. Ten zdrowotny napar pobudza wydzielanie soków trawiennych i pomaga w kolce jelitowej.

Potrzebne składniki:

- 1 łyżka nasion kminku

- Szklanka gorącej wody

Sposób przygotowania:

Zalej łyżeczkę zmiażdżonych nasion szklanką gorącej wody. Parz pod przykryciem przez dziesięć minut. Pij trzy razy dziennie.

Herbatka z kłącza imbiru

Napój z jego dodatkiem zapobiega wzdęciom i gazom.

Potrzebne składniki:

1/2 cytryny

1/2 litra wody

Sposób przygotowania:

Cytrynę potnij w plasterki i ugotuj w połowie litra wody. Dodaj pięć plasterków imbiru i dwie torebki rumianku. Parz przez 10-15 minut. Dodaj miód. Pij po posiłku.

Zdrowotne mieszanki

Napój na wzdęcia:

1/2 łyżeczki kolendry

1/2 łyżeczki kminku

1/2 łyżeczki kopru włoskiego

Sposób przygotowania:

Zalej zioła szklanką zimnej wody, zagotuj. Trzymaj na małym ogniu jeszcze przez parę chwil.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama