Reklama

Zalety picia słonej wody

Słona woda w morzach i oceanach została naturalnie "przyprawiona" przez naturę. Od dziecka każdy nam powtarzał, że picie jej nie wpływa na nas korzystnie. Naukowcy mają jednak odmienne zdanie na ten temat. Picie szklanki słonej wody dziennie może dać wspaniałe efekty i dobroczynnie wpływać na twój organizm. Poniżej znajdziecie kilka zalet picia słonej wody. Utrata na wadze Sól sprawia, że czujesz się mniej głodny, przez co tracisz na wadze. Im mniej soli spożywasz, tym dokucza ci większy apetyt. Wypicie szklanki słonej wody chroni przed podjadaniem. Kiedy czujemy niepohamowany apetyt, szklanka wody z solą sprawi, że nie będzie on aż tak mocny. Nie będziesz dzięki temu spożywać czekolady i śmieciowego jedzenia. Woda pomoże również wchłaniać substancje odżywcze, które przyjmujesz. Pamiętaj, że optymalne odżywianie jest kluczem do dobrego zdrowia.

Reklama

Zwalcza przemęczenie

Jeśli miewasz zawroty głowy i czujesz się silnie przemęczony, wypij wodę z garścią soli. Sól jest usuwana z naszego organizmu w pocie i moczu, co bywa męczące. Jednak optymalne spożywanie ciepłej wody sprawi, że pozbędziemy się zmęczenia i będziemy mieć więcej energii.

Wyrównuje ciśnienie krwi

Problemem wielu osób jest obecnie nieregularne ciśnienie krwi. Nadciśnienie jest tak powszechne, że z racji powszechności występowania zjawiska mówi się o chorobie cywilizacyjnej. Ponieważ sól jest wypłukiwana wraz z moczem, czasami należy podnieść jej poziom w organizmie. W rezultacie wzrasta ciśnienie krwi. Wystarczy szklanka słonej wody dziennie, by uzyskać ten efekt. Oprócz przyspieszenia ciśnienia krwi, wyrównana zostanie także praca serca.

Śpisz lepiej

Każdy z nas od czasu do czasu nie może spać. Winowajcą przeważnie jest stres. Optymalny sen znacząco go obniża. Dzięki odpowiedniej ilości godzin snu wyrównujemy poziom adrenaliny i kortyzolu. Minerały zawarte w soli dodatkowo przyspieszą ten proces.

Detoksykacja

W naszych ciałach kumuluje się wiele rodzajów toksyn. Te ostatnie, pozostając w organizmie przez dłuższy czas, powodują spore spustoszenie. Picie szklanki słonej wody dziennie pomaga oczyścić organizm. Polepsza także trawienie. Usuwając toksyny z organizmu czujesz się bardziej zrelaksowany.

Zdrowa skóra

Mało kto zdaje sobie sprawę, że sól jest bardzo dobra dla skóry. Chrom, jeden z głównych składników soli, doskonale zwalcza trądzik. Siarka natomiast wygładza skórę i oczyszcza ją. Jodyna przyspiesza metabolizm i optymalizuje poziom tlenu we krwi.

Trawienie

Któż z nas nie marzy o sprawnie działającym układzie trawiennym? Spożywanie soli uwalnia enzym trawienny – amylazę, aktywowane są także gruczoły trawienne, wspierające metabolizm. Aktywowane enzymy lepiej trawią spożywany przez nas produkt. Regularne picie słonej wody znacząco poprawia ten proces.

Pamiętaj, że regularne spożywanie soli również ma swoje zalety. Obecnie modnym trendem jest jednak ograniczanie jej do minimum. Nie warto się jednak nimi przejmować. Natomiast przed rozpoczęciem diety solnej skonsultuj się ze swoim lekarzem w celu zweryfikowania, czy możesz ją spożywać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama