Reklama

Sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Niewłaściwa, słabo zbilansowana dieta oraz niezdrowy tryb życia powodują nadmierne zmęczenie, ociężałość, apatię, kłopoty z koncentracją i uporczywe bóle głowy. Wymienionych objawów nie wolno ignorować, bo często są związane z przeciążeniem i zanieczyszczeniem organizmu toksynami. Jak naturalnie odciążyć jelita, wątrobę i nerki? Poniżej kilka prostych sposobów na detoksykację.

Reklama


Jak naturalnie oczyścić jelita?


Detoksykację warto zacząć od oczyszczania jelit. Pełnią one bardzo ważną funkcję w naszym organizmie i nie bez powodu nazywane są "drugim mózgiem". To właśnie w jelitach zachodzi proces wchłaniania substancji odżywczych, a czasami również toksyn. Co zrobić, żeby oczyścić jelita? Można wykorzystać w tym celu naturalne sposoby i sięgnąć po suszone śliwki oraz zsiadłe mleko. Wieczorem włóż do szklanki 11 suszonych śliwek. Zalej je zsiadłym mlekiem i zostaw na noc w temperaturze pokojowej. Gdy wstaniesz rano, wypij mleko, a śliwki zjedz. Przygotuj kolejną porcję, którą wypijesz wieczorem. Kurację stosuj przez 10 dni. Dzięki niej jelita zostaną oczyszczone ze zbędnych złogów i toksyn. Zmodyfikuj też codzienny jadłospis. Unikaj jedzenia produktów ciężkostrawnych, słodyczy i białego pieczywa.

Jak oczyścić z toksyn wątrobę?

Wątroba to jeden z największych "filtrów" w organizmie. Wytwarza niezbędne soki trawienne; w niej też rozkładane są produkty przemiany materii oraz alkohol. Jeśli wątroba jest zanieczyszczona, może przyczyniać się do złego samopoczucia czy też pogorszenia stanu skóry. Jak naturalnie oczyścić wątrobę? Można zastosować jednorazowo napój z oliwy oraz soku z cytryny. Najlepiej zrobić to w weekend, bądź w dni wole od pracy. Stosunek oliwy do soku z cytryny powinien wynosić 1:2. Miksturę trzeba wypić wieczorem. By długofalowo odciążyć wątrobę, warto wprowadzić rewolucję w diecie i unikać alkohol, nadmiaru kawy, soli, mięsa czy cukru oraz pić duże ilości wody.

Jak oczyścić nerki w naturalny sposób?

Dzięki nerkom toksyny usuwane są z organizmu wraz z moczem. Mają one również wpływ na ciśnienie tętnicze. Jak oczyścić nerki w naturalny sposób? Można zastosować miksturę z warzyw, czyli sok z marchwi, selera oraz pietruszki. Wszystko w proporcji (9:5:2). W ciągu dnia należy wypić ok. 3 bądź 4 razy po ½ szklanki tej mieszanki warzywnej (najlepiej przed jedzeniem). Kuracja powinna trwać od 1 do 2 tygodni. Wskazane jest powtarzanie jej co trzy miesiące. Jeśli przy oddawaniu moczu pojawia się ból, może on świadczyć o obecności kamieni nerkowych. W takim wypadku należy możliwie jak najszybciej zgłosić się do lekarza.


Zobacz nowe artykuły w promocyjnych cenach na ding.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama