Reklama

Młody zielony jęczmień: Leczy stany zapalne i pomaga schudnąć

Młody zielony jęczmień zyskał w ostatnim czasie na popularności szczególnie za sprawą swoich właściwości odchudzających. Stanowi suplement wielu diet, jednak działanie przyspieszające utratę kilogramów to niejedyna zaleta stosowania młodego zielonego jęczmienia. To roślina o wielu prozdrowotnych właściwościach - łagodzi stany zapalne, działa przeciwwirusowo, a także wspomaga leczenie cukrzycy. Oto najważniejsze powody, dla których warto regularnie stosować młody zielony jęczmień.

Reklama

Co warto wiedzieć o młodym zielonym jęczmieniu?

Młody jęczmień to roślina, której właściwości wykorzystywano już w VII wieku przed naszą erą. Co ciekawe, w Babilonie stanowił on powszechną walutę, natomiast w starożytnych Chinach traktowano go jako symbol męskiej potencji. Młody zielony jęczmień bardzo dobrze rośnie w pobliżu wyschniętych jezior słodkowodnych. Najlepiej podlewać go wodą mineralną, która pochodzi z podziemnych wód.

Młody jęczmień to roślina bogata w wiele cennych składników odżywczych. Wzbogaci naszą dietę w minerały, a także witaminy, a konkretnie w:

- witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B6, biotyna, kwas pantotenowy, kwas foliowy);

- witaminę C;

- witaminę E;

- cholinę;

- minerały: wapń, żelazo, cynk, magnez;

- ponad 20 enzymów trawiennych;

- naturalne hormony oraz chlorofil;

- aminokwasy.

Dzięki tak bogatej palecie składników odżywczych młody zielony jęczmień ma świetny wpływ na nasze zdrowie. Oto jego najcenniejsze właściwości.

Właściwości młodego zielonego jęczmienia

Wspomaga odchudzanie

Zacznijmy od najpopularniejszej właściwości młodego zielonego jęczmienia, czyli działania odchudzającego. Roślina ta zawdzięcza to głównie sporej zawartości błonnika pokarmowego. Błonnik przyspiesza przemianę materii oraz metabolizm tłuszczów w naszym organizmie. Ponadto, pomaga również zmniejszyć poziom cholesterolu, a także zapobiega dolegliwościom trawiennym.

Pozytywnie wpływa na serce

Młody zielony jęczmień ma również pozytywny wpływ na serce. Zaleca się go stosować zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu chorób serca. Ponadto, może wspomóc leczenie nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, hipercholesterolemii oraz bezsenności.

Oczyszcza organizm

To również roślina wykazująca właściwości oczyszczające. Regularnie stosowany młody zielony jęczmień pomoże usunąć z organizmu toksyny oraz szkodliwe substancje. Dzięki temu będzie on pracował znacznie sprawniej.

Wspomaga leczenie stanów zapalnych

Młody jęczmień warto stosować również ze względu na jego właściwości przeciwzapalne. Nie tylko wspomaga on leczenie stanów zapalnych, ale i przeciwdziała ich rozwojowi. Świetnie sprawdzi się przy próchnicy zębów, chorobach dziąseł, a także owrzodzeniach żołądka oraz jelit.

Odkwasza organizm

Dzięki wysokiej zawartości chlorofilu młody zielony jęczmień pomaga również odkwasić organizm i zapewnia mu równowagę kwasowo-zasadową.

W jakiej postaci stosować młody zielony jęczmień?

Młody jęczmień znajdziemy na rynku głównie w formie sproszkowanego soku, a także rozdrobnionej trawy jęczmiennej. Ten pierwszy środek uzyskiwany jest poprzez wyciśnięcie soku, który następnie jest suszony w wyniku odparowania wody pod ciśnieniem w niskiej temperaturze. Dzięki temu jęczmień zachowuje swoje właściwości. Warto wiedzieć, że proszek z soku przyswajalny jest przez nasz organizm prawie w 100 procentach, dzięki wysokiej zawartości błonnika. Z kolei proszek z trawy jęczmiennej otrzymywany jest w procesie suszenia jej w wyższej temperaturze przez długi czas. W efekcie zawiera on mniej składników odżywczych. Cena preparatów z zielonego jęczmienia uzależniona jest od producenta i certyfikatów, jakie posiada.

Zarówno proszek z soku jęczmienia oraz trawę jęczmienną można dodawać do różnego rodzaju potraw. Świetnie sprawdzą się jako dodatek do zdrowych koktajli czy zup.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama