Reklama

Łatwo dostępne produkty, które wspomogą twój organizm!

Jedzenie odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu. Wpływa nie tylko na sposób w jaki nasze organizmy funkcjonuje fizycznie, ale również na stan naszego zdrowia psychicznego. Umieszczenie zdrowych posiłków na codziennej liście dań, które spożywamy będzie skutkowało utrzymaniem dobrego zdrowia i lepszego samopoczucia. Oto dziewięć smacznych produktów, które na dłużej utrzymują ciało i umysł w świetnej kondycji:

Reklama

Szparagi i zielone warzywa liściaste

Letnie warzywo, które jest szczególnie bogate w kwas foliowy, a zatem naturalny wzmacniacz dobrego nastroju. To zielone warzywo łagodzi stany depresyjne i zwiększa energię w organizmie.

Szpinak, kapusta i boćwina są źródłem magnezu. Jak wiadomo, nasz nastrój zwiększa się po przypływie dawki serotoniny w naszym organizmie. Zawarty w warzywach magnez pomaga zmniejszyć stany zapalne, które mogą być główną przyczyną wielu chorób.

Pieczone pomidorki koktajlowe

W delikatnej skórce pomidorków koktajlowych jest likopen, który pomaga w zwalczaniu stanów zapalnych. Małe pomidorki wbrew pozorom zawierają więcej składników odżywczych, niż zwykłe duże pomidory, a składniki zawarte w koktajlowych pomidorkach pomagają wzmacniać nasz organizm. Dlaczego lepiej je upiec? Ponieważ, pomidor koktajlowy po ugotowaniu i upieczeniu zwiększy zawartość likopenu, który jeszcze lepiej wspomoże nasz organizm.

Łosoś, indyk

Kwasy tłuszczowe omega 3, które jak wiadomo występują w łososiu są znane z właściwości leczniczych oraz wspomagających nasz organizm. Ciało ludzkie nie może produkować własnych kwasów omega 3, a więc musimy w odpowiednich ilościach dostarczać je z zewnętrznych produktów. Kwasy tłuszczowe omega 3 wspomogą nasze zdrowie psychiczne i fizyczne oraz zahamują powstawanie stanów zapalnych w organizmie.

Chude mięso z indyka jest nie tylko zdrowszą alternatywą, ale zawiera również związki chemiczne, które produkują serotoninę oraz pomagają zmniejszyć stany zapalne w organizmie.

Gorzka czekolada, ciecierzyca

Badania dowodzą, że gorzka czekolada spożywana w małych ilościach pozytywnie wpływa na pracę naszego mózgu i poprawia nastrój. Flawonoidy występujące w czekoladzie zwiększają przepływ krwi do mózgu. Kakao zawarte w czekoladzie zmniejsza poziom stresu w ciele człowieka, a także pomaga obniżyć stany zapalne organizmu. Nie bez przyczyny mówi się, że czekolada działa jak najlepszy lek na depresję.

Ciecierzyca znana jest ze swoich właściwości leczniczych, które pomagają polepszyć nastrój i zwalczyć stany zapalne w organizmie. Ciecierzyca jest również znana z tego, że reguluje metabolizm i uwalnia zasoby energii, dzięki czemu mniej odczuwamy zmęczenie.

Zielona herbata, jogurt

Ten zdrowy napój jest wykorzystywany na całym świecie ze względu na dużą zawartość substancji leczniczych. Jest również idealny aby radośnie i z energią zacząć nowy dzień, dzięki aminokwasom, które pomagają zmniejszyć stres i rozluźnić mięśnie. Zielona herbata pomaga również w monitorowaniu stanu zapalnego w ciele ludzkim oraz przyspiesza metabolizm.

Badania naukowe pokazują, że jogurt pomaga zwiększyć poziom serotoniny w organizmie. Serotonina jest odpowiedzialna za dobry nastrój i zwalczanie depresji. Jogurt idealnie nadaje się również do poprawy pracy jelit i całego układu trawiennego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama