Reklama

Jakie są korzyści płynące z picia zielonych koktajli?

Prawdopodobnie słyszałaś, ze koktajle warzywne i owocowe są dobre dla zdrowia, ale czy wiesz dlaczego? Można je przyrządzić z owoców takich jak mango, banan, ananas, brzoskwinia, jabłka i jagody i z warzyw o zielonych liściach, takich jak jarmuż, szpinak, kolendra, rzeżucha czy seler. Ich działanie sięga dalej niż tylko urozmaicenie posiłku – dodają do twojej diety dużą ilość składników odżywczych. Zielone koktajle są uwielbiane przez wszystkich i nawet dzieci lubią je pić. Ich podawanie jest więc doskonałym sposobem na to, by mieć pewność, że dzieci dostają odpowiednią dawkę witamin. Jeśli jeszcze nie masz zwyczaju spożywania tych zdrowych napojów, być może zapoznanie się z korzyściami, jakie z tego płyną, przekona cię do ich przyrządzania.

Zapewniają na długo uczucie sytości

Wysoka zawartość błonnika pokarmowego w zielonych koktajlach oznacza, że jest to doskonały posiłek, jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów. Nie dość, że są zdrowsze, to jeszcze zapewniają uczucie sytości na dłuższy czas niż inne przekąski. Możesz również spróbować wypijać taki koktajl przed głównym posiłkiem. Nie zjesz już potem dużej porcji.

Są lekkostrawne

Kolejną zaletą zielonych koktajli jest fakt, iż nie tylko są one pełne zdrowych składników odżywczych, ale przy tym są lekkostrawne. Ponieważ składniki koktajlu zostały już rozdrobnione, organizm nie musi ciężko pracować nad strawieniem ich. Tak więc wszystkie dobroczynne witaminy mogą być dostarczone bardzo szybko tam, gdzie są potrzebne.

Są dobrym źródłem energii

Zielone koktajle są niezwykłym źródłem energii. Same owoce dostarczają energię, ale wystarcza ona na krótko. Owoce zmieszane z zielonymi liśćmi warzyw sprawiają, że taki koktajl zapewnia bardziej zrównoważoną dostawę cukrów, która wystarczy na dłużej i nie będzie powodować skoków poziomu cukrów we krwi.

Są tanie i łatwe do wykonania w domu

Codzienne picie zielonych koktajli dostarcza odpowiedniej dawki witamin, lepszej nawet i niż zażywanie multiwitaminy w tabletkach. Nie kupuj gotowych, drogich koktajli w barach, ponieważ koktajl przyrządzony w domu będzie cię kosztował parę groszy, a będziesz wiedzieć dokładnie, co się w nim znajduje.

Są doskonałe dla tych, którzy nie lubią smaku zielonych warzyw

Jeśli należysz do tych osób, które po prostu nie lubią smaku zielonolistnych warzyw i nie przekonuje cię fakt, że są one zdrowe, zielone koktajle są dla ciebie stworzone. Smak zielonych warzyw niknie w koktajlu, który zawiera też owoce. Jest to więc doskonały sposób na dostarczenie organizmowi składników pochodzących z warzyw, nawet jeśli ich nie lubimy.

Mają działanie przeciwzapalne

Wszystkie zielone składniki wspomogą też organizm w pozbyciu się toksyn i przywróceniu mu jego naturalnego pH. Jest to ważne szczególnie w przypadku, gdy jemy produkty typu fast food. Zielone koktajle mają też działanie przeciwzapalne i wspomagają leczenie chorób serca i niektórych typów nowotworów.

Nadadzą twojej skórze gładkość

Kolejną z licznych dobroczynnych właściwości zielonych koktajli jest fakt, iż nadają skórze gładkość. Błonnik pokarmowy w nich zawarty wspomaga pracę układu trawiennego i wątroby, przyspieszając w ten sposób usuwanie toksyn z organizmu. Jeśli wątroba nie jest w 100% zdrowa, toksyny mogą być usuwane przez skórę, która w takim wypadku może reagować wypryskami i przybierać szary odcień.

Są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy

Zielone koktajle są dodatkowo źródłem silnych utleniaczy, a zapewniają je zielone liście warzyw. Przeciwutleniacze wspomagają ochronę organizmu przed wszelkiego rodzaju chorobami, w tym nowotworami, chroniąc komórki i DNA przed zniszczeniem, jakie powodują wolne rodniki.

Poprawiają jasność umysłu

Dobroczynne właściwości zielonych koktajli można wymieniać bez końca, ale wymienimy jeszcze dwie kolejne. Zielone koktajle poprawiają jasność umysłu. Będziesz czuć się po nich bardziej rozbudzona, jeśli zaczniesz od nich dzień. Zawierają wysoką dawkę witaminy B i potasu, które wspomagają system nerwowy w prawidłowym funkcjonowaniu, dzięki czemu będziesz mieć jaśniejszy umysł.

Łagodzą działanie kwasów żołądkowych

Zielone koktajle są doskonałym lekarstwem na zgagę i refluks. Zielone liście roślin są z natury zasadowe i szybko neutralizują kwasowy odczyn żołądka oraz kwasy żołądkowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama