Reklama

Jak wygląda 2000 kalorii?

Myślisz, że potrafisz obliczać ile kalorii zjadasz z każdym posiłkiem? Sieci restauracji i sklepy coraz częściej dostarczają informację o ilości składników odżywczych i kalorii w danym produkcie. Zazwyczaj informacje te były skrzętnie ukrywane, aby skłonić nas do zakupu większej ilości produktów. Miejmy nadzieje, ze dzięki dostępowi do czytelnych informacji, będziemy mogli bardziej świadomie dobierać pokarmy, dostosowując ich wartości odżywcze do dziennego zapotrzebowania. No chyba, że ktoś woli nie wiedzieć ile kalorii znajduje się w danym posiłku. Przeciętna dzienna ilość spożywanych kalorii powinna wynosić około 2000. Ta ilość jest najlepszym rozwiązaniem dla większości ludzi, ale nie dla  wszystkich. Twoje ciało może wymagać więcej lub mniej w zależności od wieku, płci, poziomu aktywności fizycznej i innych czynników. Same liczby zapewne niewiele ci mówią. Jeżeli chcesz poznać porównanie, jak wygląda 2000 kalorii przedstawione z perspektywy różnych produktów, to stworzyliśmy dla ciebie odpowiednie zestawienie.

Reklama

5.7 bajgla, około 350 kalorii (każdy)

Bajgle są częstym składnikiem naszych śniadań. Jedna bułeczka ma aż 350 kalorii. Dolicz do tego dodatki. Kupując bajgle w cukierniach, są one zazwyczaj jeszcze większe niż standardowe. Przeliczając bajgle na dzienne zapotrzebowanie energii, możesz zjeść  5,7 bułeczki w ciągu dnia. Bez dodatków.

Sałatki 2,5 sałatki Caesar po 780 kalorii

Jedzenie kupowanych  sałatek daje złudzenie wybierania zdrowszej alternatywy, ale zazwyczaj są one komponowane z resztek, kalorycznych sosów i dużej ilości soli. Wiele wysokokalorycznych składników, nie ma nic wspólnego ze zdrowym i lekkim jedzeniem. Już jedna taka sałatka zawiera więcej kalorii niż jedna trzecia typowego zalecanego spożycia kalorii na dzień! Przejdź na domowej roboty posiłki, możesz wybrać lepszej jakości składniki i dostosować liczbę kalorii do swoich codziennych posiłków.

20 średnich jabłek, 100 kalorii

Średniej wielkości jabłko ma około 80-100 kalorii i mnóstwo błonnika, co sprawia, że to dobry wybór na przekąskę lub dodatek do posiłku. Trzeba zjeść naprawdę dużo z nich, aby osiągnąć pułap 2000 kalorii w ciągu dnia!

2.3  dużego Shake Czekoladowego z McDonald’s, 560 kalorii

Nie dziwi to zapewne  nikogo. Potężna dawka kalorii i cukru. Oprócz dobrego humoru, nie dostarczają naszemu organizmowi zbyt wielu składników odżywczych. Ale w końcu wszystko jest dla ludzi i jeżeli raz na jakiś czas pozwolimy sobie na taką małą i kaloryczną przyjemność, to z pewnością nic się nie stanie.

12 lekkich piw, około 156 kalorii

Jeden lub dwa piwa nie przechylą szali zbyt drastycznie, ale jeśli pijesz je w każdy weekend, szukasz miejsca na sporą ilość kalorii, które nie są nawet żywnością. Wszystkie alkohole, są tak zwanymi pustymi kaloriami, nie dostarczającymi żadnych wartości odżywczych.

4 duże koktajle, 500 kalorii

W większości kupowanych koktajlów jest tak duża ilości cukru i kalorii sprzedawanych jako zdrowa żywność, że już cztery porcje pokryją całe dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu w kalorie.

3.33 szklanki  musli, około 600 kalorii

Kolejny przykład  żywności, o której większość ludzi myśli, jest zdrową alternatywą, ale w rzeczywistości musli nie jest nią na pewno. Lub po prostu wybierasz nieodpowiedni rodzaj płatków śniadaniowych. Skład na pudełeczku nie ma zazwyczaj nic wspólnego ze zdrowiem. Są to często same dodatki smakowe i wypełniacze, oraz kilka innych składników. Musli może być całkowicie zdrowe, a nawet niskokaloryczny jeśli stworzyć własną kompozycję.

5.4 Starbucks Grande Espresso Frappucinos, 370 kalorii

Kto codziennie rano nie myśli o pysznej, aromatycznej kawie. Jeżeli do tego jest to wspaniałe frappucino z bitą śmietaną i czekoladową polewą, to potrafimy stracić racjonalny pogląd na świat. Jeżeli dbasz o linię, musisz wiedzieć, że jedna szklanka frappucino zawiera aż 370 kalorii. No naprawdę sporo, więc jeżeli dalej myślisz o odchudzaniu, to powinna być pierwsza pozycja którą wykreślisz ze swojej listy.

333 łodygi selera, 6 kalorii

W łodydze selera jest bardzo mało kalorii, ponieważ w dużej mierze składa się on  z wody i  ma wszystkie potrzebne naszemu organizmowi witaminy. Jest to świetna alternatywa dla kalorycznych i niezdrowych przekąsek. Upewnij się, że jesz dużo innych wegetariańskich przystawek, a będziesz cieszyć się zdrowiem i idealną figurą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama