Reklama

Dziesięć najzdrowszych pokarmów polecanych dzieciom

Jedzenie właściwe dla dorosłych może, ale nie musi być odpowiednim pokarmem dla dzieci. Dlatego niezwykle ważnym jest określenie właściwej diety dla naszych najmłodszych pociech. Dzieci znajdują się w fazie wzrostowej całego organizmu, stąd istotne jest, aby to, co jedzą wspierało ich rozwój i zapobiegało problemom zdrowotnym. Rodzice powinni zwracać na to szczególną uwagę przygotowując dla nich posiłki. Warto więc wykorzystywać tzw. super jedzenie. Trzeba też dołożyć starań, aby było ono smaczne.

Reklama

Jajka

Jajka są przede wszystkim bogatym źródłem białka i wspierają prawidłowy wzrost całego ciała. Jajka powinny być spożywane w trakcie śniadania, tak aby wykorzystać w ciągu dnia całą zawartą w nich energię i zapobiec chęci podjadania. Gotowane jajka są najlepszym rozwiązaniem.

Siemię lniane

Nasiona lnu to najlepszy produkt, którym powinno się karmić małe dzieci. Zawarte w nich kwasy tłuszczowe omega 3 pomagają całemu organizmowi, przede wszystkim jednak wspierają pracę i rozwój mózgu. Siemię może być wykorzystywane jako posypka na sałatkę, czy jako dodatek do jogurtów, zup i drugiego dania.

Orzechy

Orzechy są jednym z najlepszych pokarmów, jakie powinno podawać się dzieciom. W sklepie z pewnością zauważycie wiele różnych rodzajów orzechów, każdy jeden z nich jednak dostarczy dziecku wiele korzyści. Orzechy dostarczają dużo energii, a dzieciaki będą je lubiły bo są bardzo smaczne.

Jogurt

Jogurt to także jedna z najlepszych rzeczy, jaką można zaoferować dziecku. Jest on bogaty w substancje odżywcze oraz dostarcza organizmowi pożytecznych bakterii, dzięki którym poprawia się praca układu trawiennego i wydalane są z organizmu złe szczepy bakterii.

Płatki owsiane

Płatki owsiane są także uważane za jedno z najlepszych rozwiązań żywieniowych dla dziecka. Możesz po prostu wsypać płatki do mleka i dodać do tego świeże lub suszone owoce. Serwuj ten typ posiłku swoim pociechom podczas śniadania, a energia zawarta w płatkach będzie się stopniowo uwalniała w ciągu dnia dostarczając im potrzebnej siły.

Mleko

Mleko jest rodzajem pożywienia, które powinno być dostarczane dzieciom w regularny sposób. Zawiera w zasadzie wszystkie potrzebne substancje odżywcze i witaminy, dzięki którym dziecko będzie rozwijało prawidłowo.

Słodki ziemniak

Słodkie ziemniaki, wprowadzone do diety, mogą stać się nieocenionym źródłem substancji odżywczych i witamin potrzebnych dziecku w prawidłowym rozwoju. Zawarty w ziemniaku beta karoten pomoże w rozwoju zdrowych oczu i dostarczy skórze pigmentu. Ziemniak jest także doskonałym źródłem błonnika, który jest niezbędny dla zdrowia organizmu.

Pełne ziarna

Pokarmy pełnoziarniste są jednymi z najpopularniejszych pokarmów dla dzieci. Dzięki włączeniu ich do diety, dostarczysz dziecku niezbędnych minerałów oraz błonnika. Pamiętaj, że za pełne ziarno uznaje się także brązowy ryż i podobne produkty zbożowe.

Borówki/jagody

Borówki uznawane są za jedno z najlepszych źródeł przeciwutleniaczy, które pomagają w radzeniu sobie przez organizm z toksycznymi chemikaliami, wzmacniają także pracę mózgu. Przy okazji, borówki są fantastyczne w smaku!

Ziemniaki

Dopilnuj, aby karmić swoje dziecko organicznymi ziemniakami, te bowiem posiadają bardzo wiele pożytecznych dla rozwoju substancji budulcowych. Istnieje ogromna ilość sposobów przyrządzania ziemniaków, z pewnością więc znajdziesz coś, co twoje dziecko będzie lubiło najbardziej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama