Reklama

Dlaczego warto być wegetarianinem

Wielu z nas obawia się przejścia na wegetarianizm. Rzadko jesteśmy jednak świadomi licznych korzyści, które może przynieść nam ta zmiana. W celu dostarczenia wam rzetelnej informacji i przygotowania do podjęcia tego trudnego kroku przygotowaliśmy specjalną listę głównych powodów, dla których warto zostać wegetarianinem.

Reklama

Bycie wegetarianinem zmniejsza ryzyko wystąpienia przewlekłych chorób

Wiele osób po prostu kocha wymieniać powody, dla których nie warto zaczynać przygody z wegetarianizmem. Często mówią: "stracisz zbyt wiele wagi" lub "pogorszysz swoją pamięć"!

Wiele z tych argumentów jest zupełnie nieprawdziwych. Prawdą jest natomiast, że wegetarianizm zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób przewlekłych. Ta imponująca lista obejmuje niewydolność serca, udary, nowotwory, zapalenia stawów, osteoporozę i cukrzycę.

Bycie wegetarianinem oznacza, że często nie będziesz musiał dzielić się posiłkiem

Sam dobrze wiesz, jak to jest: siedzisz przy stole z kilkoma znajomymi i pyszną wegetariańską sałatką. Gdyby na talerzu było np. mięso lub frytki każdy chciałby zapewne "małego gryza". Natomiast gdy jesteś wegetarianinem ten problem praktycznie nie istnieje. Więcej jedzenia dla nas!

Bycie wegetarianinem oznacza, że zachowasz zdrową wagę ciała

Nie jest oczywiście pewne, że wegetariańska dieta pozwoli ci zgubić wszystkie kilogramy, których chciałbyś się pozbyć. Ten styl życia da ci jednak większą szansę ​​na utrzymanie znacznie zdrowszej masy ciała.

Po pierwsze nie będziesz zjadał wszystkich sztucznie przetworzonych fast foodów, takich jak hamburgery i bekon. Zdecydowanie częściej będziesz delektował się warzywami i owocami. Bycie wegetarianinem to popularny wybór stylu życia u osób, które muszą utrzymać prawidłową, zdrową masę ciała. Pomyśl o tym: jak wielu wegetarianów z nadwagą widziałaś w ciągu swojego życia?

Bycie wegetarianinem oszczędza pieniądze

Wielu z nas zawsze szuka sposobów na zaoszczędzenie kilku złotówek. Jest to szczególnie ważne w świecie, w którym kryzys gospodarczy wciąż wpływa na nasze życie. Jednym z najciekawszych sposobów na oszczędności może być przejście na wegetarianizm.

Zielone warzywa kosztują znacznie mniej niż np. mięso i drób. Wegetarianin zwykle wydaje zdecydowanie mniej pieniędzy na artykuły spożywcze w dłuższej perspektywie. Widać do zwłaszcza, gdy wychodzisz na obiad do restauracji. Najczęściej masz do wyboru drogi stek oraz znacznie tańszą (ale równie przepyszną) opcję wegetariańską. Czy muszę pisać więcej?

Bycie wegetarianinem uspokoi twoje sumienie

Wiele osób przechodzi na wegetarianizm, ponieważ nie zgadzają się oni z niepotrzebnym okrucieństwem wyrządzanym zwierzętom. Na szczęście nie jest to oczywiście jedyny powód, który skłania ludzi do całkowitej rezygnacji z mięsa.

Nie ważne, czy zostałeś wegetarianinem ze względu na dobro zwierząt, czy też z jakiegoś innego powodu. Teraz możesz zasiąść do obiadu ze świadomością, że nie przyczyniasz się do okrutnej rzezi zwierząt na całym świecie. Dla niektórych osób może być to czynnik poprawiający nastrój i poczucie własnej wartości.

Bycie wegetarianinem poprawi twój wygląd i pomoże zachować młodość na dłużej

Szukasz sposobu na skuteczną pielęgnację skóry, który sprawi, że pozostanie ona piękna i młoda? Być może powinieneś rozważyć przejście na wegetarianizm. Jedną z fantastycznych korzyści zdrowotnych wynikających z takiego stylu życia jest piękna i zdrowa skóra.

Wegetarianie nie jedzą szkodliwej, przetworzonej żywności, która niszczy naszą skórę. Zamiast tego wybierają pokarmy pełne składników odżywczych, znacząco poprawiających jej kondycję. Pomyśl o tym: zdrowsza dieta zapewni ci zdrowszy wygląd! Jeśli chcesz spowolnić proces starzenia się, powinieneś zacząć nakładać na talerz duże ilości zieleniny.

Bycie wegetarianinem przedłuży twoje życie

Korzyści zdrowotne wynikające z bycia wegetarianinem przekładają się również na dłuższe życie. Nie obiecujemy wam oczywiście wiecznego życia, zdrowia i młodości. Warto jednak zauważyć, że wegetarianie mają tendencję do przeżywania swoich jedzących mięso kumpli o co najmniej sześć lat.

Zagadnienie to było tematem wielu badań podjętych w ostatnich czasach. Ich wyniki są jednoznaczne - im lepsza dieta, tym większe szanse na przedłużenie pobytu na tej pięknej planecie. Pamiętaj tylko o podziękowaniu nam, gdy będziesz świętował 125 urodziny.

Bycie wegetarianinem sprawia, że stajesz się uczestnikiem walki przeciwko niedoborowi wody na świecie

Ugotowanie kawałka mięsa wymaga około 133 litrów wody, podczas gdy zjedzenie porcji pokarmu roślinnego wymaga zaledwie 5 litrów. Można by pomyśleć, że to nic wielkiego - przecież woda jest wszędzie.

Nie jest to niestety prawdą. Poziom wody na świecie nigdy w historii nie był tak niski. Na szczęście jesteśmy coraz bardziej świadomi tego ,w jaki sposób nasze odżywianie wpływa na losy innych. Jeśli nie jedząc mięsa możesz wspomóc swoich braci i siostry na całym świecie, być może warto spróbować?

Bycie wegetarianinem oznacza, że będziesz bardziej kreatywny w kuchni

Wiele osób uważa, że bycie wegetarianinem oznacza nudę w kuchni. Ludzie tacy mają w głowach obraz stereotypowego wegetarianina - skubiącego liście przed ugryzieniem jabłka. Ten sam stereotyp przedstawia miłośników warzyw jako bladych, chudych i smutnych nieszczęśników.

Nie jest to oczywiście prawda! Wegetariańskie posiłki to o wiele więcej, niż tylko szpinak, jabłka i woda. Istnieje szeroki wachlarz wysokiej jakości produktów spożywczych, które tylko czekają aż je odkryjesz. Smaczna, kolorowa i pełna różnorodnych smaków dieta wegetariańska jest najlepszą reklamą dla takiego stylu życia. Gdy już zaczniesz eksperymentować, nie będziesz chciał przestać

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama