Co zyskujemy dodając orzeszki pili do naszej diety?

Pili to wiecznie zielone drzewo, sięgające około dwudziestu metrów wysokości, pochodzące z Filipin. Owoce drzewa posiadają grubą, czarną skórkę, a w środku znajduje się niewielka ilość miąższu, która przykrywa małej wielkości orzech. Choć te orzechy są bardzo malutkie to mają wiele wartości odżywczych potrzebnych dla naszego organizmu.

Sprawne funkcjonowanie naszego mózgu

Orzeszki pili posiadają wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe omega, które odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu. Spożywanie orzeszków sprawia, że szybciej zapamiętujemy ważne informacje oraz w znaczny sposób poprawia się nasza zdolność koncentracji.

Cenny kwas foliowy

Orzeszki pili zawierają wysokie stężenie kwasu foliowego, który jest niezbędny do prawidłowej pracy organizmu. Witamina B9 reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek, a dodatkowo wpływa na układ nerwowy.

Eksplozja energii

Związki odżywcze takie jak aminokwasy są niezbędne do regulowania pracy hormonów wpływających na rozrost mięśni. Odpowiednia praca hormonów, mięśni i tkanek sprawi, że nasze ciało będzie zdolne do większego wysiłku, a my odczujemy pozytywny zastrzyk energii.

Detoksykacja

Zjedzenie niewielkiej ilości orzechów pili pomaga w odtruciu wątroby. Naturalnie zapobiega również problemom z układem trawiennym.

Kopalnia zdrowia

Orzechy pili oferują nam mnóstwo naturalnych składników odżywczych. Są bogatym źródłem wapnia, fosforu, manganu, potasu oraz białka i tłuszczy.

Zdrowy wygląd skóry

Przeciwutleniacze zawarte w pili neutralizują działanie wolnych rodników, które powodują uszkodzenia komórek. W efekcie zjadając orzechy, chronimy komórki skóry przed uszkodzeniami i przez dłuższy czas możemy cieszyć się piękną skórą!

Kontrola wagi

Jedną z korzystniejszych właściwości orzeszków jest to, że pomagają osobom będącym na diecie w zahamowaniu tzw. „wilczego apetytu”. Orzeszki pozostawiają uczucie sytości, dzięki czemu przez dłuższy czas nie odczuwamy głodu. Spożywanie orzechów pomaga w dużym stopniu w utracie zbędnych kilogramów.

Zdrowe i mocne serce

Dzięki dużej zawartości kwasów tłuszczowych omega, możemy w łatwy i przyjemny sposób wspomóc nasze serce. Tym samym zmniejszymy ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama