Reklama

Co jeść w zależności od grupy krwi

Grupa krwi, którą posiadasz stanowi twój osobisty biochemiczny kod identyfikacyjny. Chociaż dla niektórych to zwykła literka lub dwie, tak naprawdę kryje się w nich twoje genetyczne dziedzictwo, które łączy cię z przodkami i pokazuje skąd pochodzisz. Istnieją 4 główne grupy krwi: A, B, AB oraz 0 z których każda może być albo ‘+’ albo ‘-‘. Twoja grupa krwi ma wpływ na twoją osobowość, zachcianki, a nawet zdrowie. Każda z głównych grup ma swój profil, możesz więc zorientować się, jakie są twoje genetyczne skłonności.

Reklama

Grupa krwi A:

Grupa krwi typu A ma swój początek w czasach Wielkiej Migracji ludzi z Afryki do Europy oraz Azji. Ponieważ brakowało trzody ludzie zaczęli prowadzić zbieracko-łowiecki tryb życia i wiedli osiadłe życie tworząc społeczności. Ponieważ dieta ludzi prowadzących zbieracko-łowiecki tryb życia była bogata w węglowodany, w ich układzie trawiennym dokonały się pewne zmiany, które ułatwiały trawienie tych organicznych związków chemicznych zamiast zwierzęcego tłuszczu czy białka.

Co jeść:

Ponieważ osoby z grupą krwi typu A to urodzeni wegetarianie, bardzo ważne, aby w ich diecie nie zabrakło świeżych, organicznych warzyw oraz zbóż. Osoby te powinny za to ograniczyć spożycie mięsa i prostych węglowodanów. Posiadacze grupy krwi typu A nie są odpowiednio przystosowani do jedzenia posiłków typu: mięso + ziemniaki.

Ludzie z grupą krwi A wytwarzają więcej kortyzolu, więc są podatni na wyczerpanie psychiczne oraz cukrzycę. To dlatego zdrowa dieta jest w ich przypadku tak ważna.

A może herbaty? Jaśminowa, z krwawnika, zielona, tymiankowa i imbirowa im służy. Dla lepszego funkcjonowania organizmu osoby z tą grupą krwi mogą spróbować głogu i owocu granatu.

Grupa krwi B:

Grupa krwi typu B ma swoje źródła w Himalajach u pasterzy, którzy byli znani z udomawiania zwierząt. Najczęściej spotykana w Mongolii, Chinach, Japonii, Indiach a później w Europie Wschodniej grupa krwi typu B jest jedną z najbardziej zrównoważonych. Ponieważ jej posiadacze prowadzili życie wędrowne w ich diecie panowała równowaga pomiędzy mięsem a warzywami.

Co jeść:

Jeśli jesteś posiadaczem grupy krwi typu B lepiej unikaj jedzenia takiego jak kukurydza, soczewica, pszenica, ziemniaki i orzeszki ziemne. Wszystkie te produkty powodują przyrost wagi i mogą przyczynić się do uczucia wyczerpania. Aby pobudzić metabolizm i unikać problemów ze zdrowiem jedz zielone warzywa, jajka, ser, chude mięso, na przykład kozie lub jagnięce i nabiał o niskiej zawartości tłuszczu.

Za wszelką cenę powinieneś unikać kurczaka, ponieważ może wywoływać udar oraz choroby immunologiczne układu krążenia.

Najlepsze herbaty dla posiadaczy grupy krwi typu B – melisa, szałwia i zielona herbata. Inne produkty, które dobrze im służą: mniszek lekarski, krwawnik pospolity, tymianek, koniczyna oraz pietruszka.

Grupa krwi AB:

AB to najnowsza z wymienionych grup krwi, która posiada zmieniające się właściwości. Czasem przypomina bardziej grupę A, innym razem B w zależności od rozmaitych czynników. Ponieważ grupa AB stanowi połączenie obydwu opisanych powyżej grup, ich znajomość ułatwia jej zrozumienie.

Co jeść:

Posiadacze grupy AB mają niską kwasowość żołądka, ale też odczuwają tęsknotę za mięsem, charakterystyczną dla osób o grupie krwi typu B. Z tego powodu, kiedy człowiek z grupą krwi AB zje tłuste mięso organizm kumuluje ten tłuszcz. Dlatego należy za wszelką cenę unikać wędlin czy mięsa poddanego leczeniu. Zamiast jeść czerwone mięso lepiej wybrać rybę, jako świetne źródło białka, które pobudza metabolizm.

Ta grupa krwi uwielbia: imbir, truskawki, rumianek, granat oraz lukrecję. Mieszanka pokrzywy i mięty jest szczególnie polecana mężczyznom. Dobrze sprawdzi się również piwonia oraz napoje z drzewa sandałowego.

Grupa krwi 0:

Grupa krwi 0 jest zwana najzdrowszą grupą, ze względu na zwiększoną odporność, którą charakteryzują się jej posiadacze. Dotyczy ona wielu schorzeń, ale osoby z grupą 0 są podatne na problemy z wrzodami i tarczycą, które mogą powodować przybieranie na wadze. Posiadacze grupy krwi 0 trawią jedzenie zawierające białko i tłuszcz o wiele lepiej niż przedstawiciele innych grup.

Co jeść:

Osoby z grupą krwi 0 mogą bezkarnie jeść produkty i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, ponieważ w swoich jelitach posiadają enzymy, które metabolizują tłuszcz i cholesterol. Niestety sprawa nie wygląda tak dobrze, jeśli chodzi o zboża i inne źródła prostych węglowodanów, które szybko są przekształcane w tłuszcze.

Zamiast kawy lepsza dla posiadaczy krwi grupy 0 będzie zielona herbata, zwłaszcza z dodatkiem imbiru, żeń-szenia, kory z wiązu oraz limonki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama