Reklama

9 produktów, które pomogą ci w zrzuceniu wagi

Pyszne jedzenie, które pomoże ci zrzucić wagę, brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe. Jednak nie ma wątpliwości, że pozbycie się nadprogramowych kilogramów sprowadza się do prostej matematyki. Musisz bowiem, spożywać mniej kalorii, niż spalasz. Niektóre produkty pozwalają zmniejszyć masę ciała, ponieważ sprawiają, że czujesz się syto oraz zmniejszają ochotę na zachcianki. Mogą również przyspieszyć pracę metabolizmu.

Fasola

Fasola jest niedroga, sycąca i uniwersalna, a do tego jest bardzo dobrym źródłem białka. Posiada także wysoką zawartość włókien i wolno się trawi. Sprawia to, że przez długi czas czujesz się pełny, co powstrzymuje cię przed zjedzeniem kolejnego posiłku.

Zupa

Jeśli zjesz miskę zupy przed głównym posiłkiem, może okazać się, że spożyjesz jego mniejszą ilość. Zupa może być w formie kremu lub z kawałkami warzyw, jednak ważne jest, aby jej podstawą był bulion. Nie dodawaj do niej masła lub śmietany, ponieważ ilość kalorii musi wynosić między 100 a 150 kcal.

Gorzka czekolada

Jeśli masz ochotę na czekoladę między posiłkami, to zamiast wersji mlecznej wybierz czekoladę gorzką. Wyniki pewnego badania pokazały, że osoba po zjedzeniu ciemnej czekolady zjadła o 15% mniej pizzy kilka godzin później, niż osoba, która zjadła czekoladę mleczną.

Puree z warzyw

Dodając zmielone warzywa do swojej diety, możesz cieszyć się „zakazanymi” produktami oraz zmniejszyć ilość spożywanych kalorii w tym samym czasie. Podczas jednego badania, naukowcy dodali do makaronu z serem, zmielonego kalafiora oraz cukinie. Osobom biorącym udział w badaniu smakował posiłek, jednak zjedli oni od 200 do 350 kalorii mniej.

Jajka oraz kiełbasa

Śniadanie bogate w białko może pomóc ci w zniwelowaniu chęci sięgnięcia po przekąskę w ciągu dnia. Przeprowadzone zostało badanie w grupie młodych kobiet z nadwagą, które zaczynały dzień, jedząc śniadanie z zawartością 35 g białka. Jest to na pewno o wiele więcej, niż przypuszczalnie zjadasz. Kobiety te czuły się najedzone, a w ciągu dnia udało im się ograniczyć ilość spożywanych tłustych i słodkich przekąsek, w przeciwieństwie do grupy kobiet jedzących na śniadanie płatki.

Orzechy

Dobrym rozwiązaniem na przekąskę są orzechy takie jak migdały, orzeszki ziemne, orzechy włoskie czy orzechy pekan. Badania wykazały, że osoby jedzące orzechy spożywają mniejsze porcje posiłków.

Jabłka

Zrezygnuj z soku jabłkowego i przecieru z jabłek na rzecz surowego owocu, ponieważ świeże owoce hamują apetyt w taki sposób, w jaki nie zrobi tego ani sok, ani przecier. Poza tym surowe jabłko zawiera więcej włókien, a podczas przeżuwania wysyłasz do mózgu sygnał, że zostało zjedzone coś pożywnego.

Jogurt

Jogurt może być dobry dla twojej talii i nie ważne jest, czy jest to jogurt tradycyjny, czy też Grecki. Na Uniwersytecie Harvarda zostało przeprowadzone badanie, które poddawało analizie posiłki ponad 120 tysięcy osób przez 10 lat lub więcej. Okazało się, że jogurt był jedynym produktem, który powodował zrzucenie wagi.

Grejpfrut

Grejpfruty mogą pomóc w zrzuceniu wagi, w szczególności, jeśli jesteś narażony na cukrzycę. Badanie przeprowadzone w klinice „Scripps Clinic” w San Diego wykazało, że otyłe osoby, które zjadały przed posiłkami połowę grejpfruta, zrzuciły średnio ponad 2 kg w ciągu 12 tygodni. Ten sam efekt miało wypicie soku grejpfrutowego, jednak nie ze względu na właściwości spalające tłuszcz, tylko dlatego, że po jego wypiciu osoby czułe się pełne.

Jeśli zażywasz jakieś leki, to przed zjedzeniem lub wypiciem soku z grejpfruta skontaktuj się z lekarzem/farmaceutą, lub przeczytaj ulotkę, ponieważ owoc ten nie może być spożywany w połączeniu z niektórymi lekami.

Kupuj mądrze

Wypełniaj swój wózek produktami zawierającymi chude białko, świeżymi warzywami, owocami oraz produktami z pełnego ziarna. Najważniejszą rzeczą podczas zrzucania wagi jest ogólny pogląd tego, co jesz, a nie poszczególne produkty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama