Reklama

Triki urodowe, pomagające zaoszczędzić wodę

Woda jest naszym najcenniejszym dobrem. Bez niej nie byłoby życia. Zasoby wody nie są jednak nieskończone. W upalne, suche dni, dobrze jest pomyśleć o zaoszczędzeniu odrobimy tej cennej rzeczy. Lecz najlepiej myśleć o tym cały czas, a nie wyłącznie wtedy gdy zaczyna jej brakować... W związku z tym, przedstawiamy kilka sprytnych, urodowych trików, które pomogą zaoszczędzić sporo wody. Koniecznie skorzystaj ze wszystkich.

Reklama

Zbyt częste mycie włosów

Czy zdajesz sobie sprawę, że częste mycie włosów może je uszkodzić? Jeżeli myjesz głowę codziennie narażasz się na utratę naturalnej warstwy pokrywającej skórę głowy i włosy. Dlatego ogranicz mycie włosów do kilku razy w tygodniu. Na początku może być ciężko. Będzie ci się wydawać, że włosy są tłuste i brudne. Już po kilku tygodniach zauważysz znaczną poprawę kondycji włosów.

Możesz dodatkowo użyć suchego szamponu, który odświeży fryzurę. Ponadto podczas właściwego mycia głowy, spróbuj zastosować mniejszą ilość szamponu. My ludzie, mamy tendencję do zawyżania potrzeb. To znaczy, że wydaje nam się, że potrzebujemy znacznie więcej niż jest w rzeczywistości. Mniej szamponu, to mniej piany, a co za tym idzie niej wody potrzebnej do spłukania fryzury, a efekt po myciu będzie taki sam.

Olejowanie twarzy

Prawda jest taka, że woda nawilża naszą skórę wyłącznie od środka (podczas wypijania odpowiedniej ilości płynów). Co za tym idzie, częste mycie twarzy może doprowadzić do przesuszenia naskórka. Jeżeli chcesz temu zaradzić, skorzystaj z olejowania twarzy. Nacieraj ją mieszanką olejków, dzięki czemu usunie makijaż, odżywi i oczyści skórę. Brudny olejek zetrzyj chusteczką higieniczną i nanieś nową warstwę olejku który nawilży skórę.

Bezwodne peelingi twarzy

Coraz więcej salonów kosmetycznych decyduje się na wprowadzenia bezwodnego sposobu wykonywania zabiegu. W ten prosty sposób, można zaoszczędzić sporą ilość wody, na jednej osobie. Tajemnicą tej metody jest użycie dużej ilości substancji zwanej keratyną, która skutecznie nawilża i złuszcza naskórek bez użycia wody.

Wyłącz wodę podczas golenia nóg

Większość z nas, goląc nogi pod prysznicem nie zastanawia się nad tym, ile wody marnuje się w międzyczasie. Dlatego następnym razem wyłącz wodę w trakcie golenia. Regularne płukanie maszynki nie wymaga ciągłego strumienia wody. Środowisko będzie ci za to wdzięczne.

Łap zimną wodę

Podczas kąpieli dużo wody marnuje się gdy czekamy na ciepły strumień. A co gdyby tę wodę zbierać do oddzielnego wiaderka i użyć na przykład do podlewania roślin. Wydaje ci się, że niewiele to zmieni? Jesteś w błędzie. Jeżeli każda osoba z twojej rodziny, biorąc kąpiel przystosuje się do tego zalecenia, W ciągu dwóch dni możesz zaoszczędzić nawet wiadro wody. A to już spora ilość. Zużyj ją do podlania roślin, mycia samochodu lub w inny kreatywny sposób. Pomyśl jak zmniejszą się twoje rachunki za wodę, jeżeli zastosujesz się do wszystkich zaleceń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama