Reklama

Rzeczy, których nie robią ludzie oszczędni

Podczas mojej przemiany, która miała uczynić mnie bardziej oszczędną bez narażania utraty dotychczasowego poziomu życia, nauczyłam się kilku prawd. Oto rzeczy, których nie powinieneś robić, jeśli chcesz wydawać mniej pieniędzy. Nauczyłam się co mogę poświęcić, a czego nie, a także tego co znaczy skromne życie. Brzmi dziwnie?

Ignorowanie wyprzedaży

Sklepy kuszą wyprzedażami i wystawiają na nich produkty w o wiele niższych cenach. Właściciele sklepów liczą jednak na to, że kiedy do niego wejdziesz, kupisz coś innego po normalnej cenie. Jeśli zignorujesz chwyty marketingowe stosowane przez markety, to kupując produkty wystawione na wyprzedaży, możesz sporo zaoszczędzić!

Używają bonów, tylko dlatego, że je mają

Bony są również chwytem marketingowym, ponieważ dzięki nim możesz kupić produkt, jednocześnie oszczędzając pieniądze. Na wiele osób taka taktyka działa. Jednak ludzie oszczędni kupują te rzeczy, których potrzebują, niezależnie od tego czy są one wliczone w bon, czy też nie. Jeśli okazuje się, że mają kupon na rzecz, którą i tak by kupili, to tym lepiej dla nich!

Pozostawianie jedzenia aż się zepsuje

Znasz ten moment, kiedy sprzątając lodówkę zauważasz w jej najdalszym zakątku starą kapustę lub inną rzecz? No właśnie, ja też znam to uczucie. Oszczędne osoby robią wszystko, aby świeże produkty się nie zepsuły.

Wykorzystywanie zamrażarki

Oszczędne osoby zdają sobie sprawę z tego, ile pieniędzy oszczędzają mając w zamrażarce produkty gotowe do odgrzania. Kiedy nie mają czasu, żeby coś ugotować, to zamiast wychodzić na miasto, wrzucają szybko mrożonkę do piekarnika.

Nie wahają się wydać pieniędzy na coś co jest tego warte

Nawet najbardziej oszczędne z oszczędnych osób zdają sobie sprawę, że są rzeczy, na które warto wydać pieniądze. Dla mężczyzn mogą być to dobrej jakości narzędzia, dzięki którym może zaoszczędzić robiąc w domu własnoręcznie naprawy, a dla kobiet może być to podkład. Nie ważne co to będzie, jeśli produkt jest tego warty nie wiń się za wydanie na niego pieniędzy.

Przepuszczanie okazji pracy dodatkowej

Nieważne czy jest to blogowanie, opieka nad chorymi osobami, praca w ogródku czy roznoszenie gazet, oszczędni ludzie znają wartość pracy dodatkowej, szczególnie wtedy, kiedy brak im pieniędzy.

Oszczędzają na telefonie komórkowym

Osoby oszczędne oszczędzają na rachunkach telefonicznych podpisując jak najbardziej korzystne umowy z siecią. Często w ramach umowy dostają także nowy telefon komórkowy.

Czas spędzony z rodziną nie musi drogo kosztować

Oszczędni ludzie wiedzą, że jest wiele tanich sposobów na spędzenie razem wolnego czasu. Są to na przykład gra w golfa, frisbee, oglądanie zachodu słońca czy filmów na kanapie w domu. Poza tym tego typu aktywności sprawiają, ze zacieśniasz więź ze swoimi bliskimi, ponieważ nie jesteś wtedy zestresowany tylko zrelaksowany.

Nie kupują w automatach do sprzedaży

Ludzie oszczędni wiedzą, że jedzenie w automatach jest nie tylko pozbawione składników odżywczych, lecz także to, że ich ceny są mocno zawyżone.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama