Reklama

6 prostych sztuczek, które pomogą ci oszczędzić wodę

Woda jest niezbędna do życia. Pijemy ją, kąpiemy się w niej, pierzemy w niej ubrania i myjemy owoce. Bardzo łatwo jednak zacząć nadużywać jej zasobów. Codzienne kąpiele w wannie wypełnionej po brzegi, mycie naczyń w niezapełnionej do końca zmywarce to tylko dwa z kilku innych złych nawyków. Przeczytaj poniższy artykuł, przedstawione tutaj sposoby nauczą cię jak oszczędzać wodę. To wcale nie takie trudne!

Prysznic zamiast kąpieli

Wiemy, że kąpiel potrafi być odprężająca, ale gdy zastąpisz ją prysznicem (normalnym, a nie takim relaksującym), zaoszczędzisz nie tylko na wodzie, ale i na czasie jaki spędzasz w łazience.

Zmywarka zawsze powinna być pełna

Nie przesadzaj tylko z ilością, bo jeśli włożysz za dużo naczyń, prawdopodobnie niektóre nie zostaną dobrze umyte. Po prostu nie włączaj jej, gdy jest dopiero w połowie pełna.

To samo tyczy się pralki,

jeśli musisz coś wyprać, a dalej jest dużo wolnego miejsca, to być może masz jakąś pościel, obrusy czy firanki które mógłbyś uprać razem ze swoimi rzeczami.

Podlewaj kwiaty szarą wodą

Szara woda, to woda która zostaje po większości domowych czynności, takich jak pranie, kąpiel czy mycie naczyń. Jeśli masz duży ogród i chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej, może warto zainwestować w instalację która będzie zbierać tę wodę za ciebie. Pamiętaj tylko, by wszystko było szczelne i kilka razy w roku sprawdzaj obieg.

Zakręcaj kran

Szczególnie gdy myjesz zęby lub ręcznie zmywasz naczynia – nie ma potrzeby by woda cały czas lała się do zlewu. Możesz także zainwestować w niskociśnieniowy kran i słuchawkę prysznicową. Wiele modeli posiada specjalne cechy, dzięki którym nie stracisz na ciśnieniu, lecz zaoszczędzisz wodę, zalecamy więc rozglądnięcie się po sklepach i poczytanie recenzji sprzętu.

Wrzuć butelkę z wodą do spłuczki,

co pozwoli ci zaoszczędzić wodę przy spłukiwaniu. Dzięki temu, do napełnienia będzie potrzeba mniej wody.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama