Reklama

Pomysłowe zastosowania dla przestrzeni pod schodami

Przestrzeń pod schodami oferuje nam wiele kreatywnych możliwości. Pomysły na jej wykorzystanie mogą być przeróżne - od małego magazynu aż po dodatkową łazienkę. Poznajcie kilka z nich:

Niewielka toaleta

Kto z nas nie chciałby posiadać dodatkowej toalety, której nie musiałby dzielić z resztą rodziny? Przestrzeń pod schodami możne zapewnić nam taki luksus. Eleganckie detale, takie jak odpowiednio dobrane tapety, pomogą dopasować to pomieszczenie do naszego stylu i potrzeb.

Poręczna biblioteczka

Jeśli schody w naszym domu są wąskie możemy niestety zapomnieć o dodatkowej łazience. Jest to jednak wspaniałe miejsce na regały z książkami. Możesz wybrać styl Cubby, charakterystyczny dla eleganckich wnętrz, lub postawić na półki o różnej wysokości i szerokości. Dzięki drugiej opcji w naszej biblioteczce zmieszczą się zarówno książki, jak i przedmioty dekoracyjne.

Ścianka wina

Kto powiedział, że wbudowane pod schodami regały muszą służyć tylko do przechowywania książek. Uchronią nas one przed koniecznością schodzenia do piwnicy za każdym razem, gdy będziemy mieli ochotę na kieliszek dobrego wina. Dodatkowo ścianka wina zawsze przykuwa wzrok gości i jest wspaniałym tematem rozpoczynającym konwersację.

Domowe biuro

Zawsze chciałeś mieć prywatny pokój do pracy, ale nie znalazłeś na to wystarczająco dużo miejsca? Rozwiązaniem tego problemu może być przestrzeń pod schodami. Ładne krzesło, przymocowany do ściany blat, lampka oraz tablica z inspirującymi obrazkami - to wszystko czego potrzebujesz, aby stworzyć funkcjonalne i przytulne biuro we własnym domu.

Centrum rozrywki

Wystarczająco duża przestrzeń pod schodami może okazać się wspaniałym niewielkim centrum rozrywki. Wystarczy umieścić tam telewizor z płaskim ekranem, wygodny fotel oraz regał z szufladami - do przechowywania pilotów telewizyjnych, filmów i akcesoriów do gier. Warto zadbać też o popcorn!

Przytulna czytelnia

Miękkie poduszki ułożone na podłodze i dobre oświetlenie, zapewnione przez stylowe kinkiety- brzmi jak idealne miejsce, w którym można cieszyć się dobrą książką. Dodatkowe szuflady i szafki zapewnią nam jeszcze więcej miejsca do przechowywania ulubionych powieści.

Przestrzeń wystawowa

Nisza pod schodami może być idealnym miejscem do zaprezentowania naszych najcenniejszych zabytków lub elementów dekoracyjnych. Pomalowanie alkowy na inny kolor niż ściany w pokoju przykuje wzrok, wyostrzy wszystkie szczegóły i zapewni atrakcyjne tło dla naszych "dzieł sztuki".

Pomieszczenie dla zwierząt

Przestrzeń pod schodami może być również przytulnym zakątkiem dla naszego domowego ulubieńca. W końcu również on potrzebuje odrobiny spokoju i prywatności.

Barek

Pod schodami, przy odrobinie chęci i wysiłku, można stworzyć wspaniałe miejsce na przechowywanie napojów alkoholowych. Mini lodówka utrzyma wino i piwo odpowiednio schłodzone, natomiast specjalne półki na szkło i szafki na alkohol zapewniają do nich łatwy dostęp. Warto zadbać też o niewielki blat - idealny do mieszania drinków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama