Jak zrobić słomkowe gwiazdy na choinkę?

Wszystkie stroiki świąteczne oraz dekoracje będą nam się najbardziej podobać i nas najbardziej cieszyć tylko wtedy, gdy wykonamy je sami. Słomkowe gwiazdy będą cudowną ozdobą na choinkę lub na wiązankę z gałązek jodły. Wykonanie jest ich bardzo łatwe i sprawi wiele radości zarówno tym dorosłym jak i najmłodszym.

Rzeczy, których potrzebujesz

* źdźbła słomy

* miska z wodą

* żelazko

* nożyczki

* klej

* linijka

* nitka

* kolorowy papier / kamyczki (opcjonalnie)

Najpierw musimy włożyć parę źdźbeł słomy do letniej wody. Po upływie 30 minut wyjmujemy je, rozszczepiamy każde z jednej strony i rozprasowujemy niezbyt gorącym żelazkiem na gładkie pasma.

Pasma tniemy na pasemka mające około 5 i 7 cm długości. Następnie bierzemy jedno pasemko siedmiocentymetrowe, smarujemy je na środku klejem i zlepiamy na krzyż z drugim pasemkiem mającym tę samą długość.

Następnie smarujemy znów na środku klejem i przylepiamy pasmo pięciocentymetrowe - w taki sposób, aby nie pokrywało się z dłuższymi pasemkami, lecz aby przebiegało ukośnie w stosunku do nich.

Tak samo robimy z drugim pasemkiem pięciocentymetrowym. Możemy nakleić na to jeszcze dalsze pasemka, np. sześciocentymetrowe.

Tak samo robimy z drugim pasemkiem pięciocentymetrowym. Możemy nakleić na to jeszcze dalsze pasemka, np. sześciocentymetrowe.

W ten sposób powstanie piękna gwiazda o dłuższych i krótszych "promieniach". Będzie ona jeszcze piękniejsza, gdy końce pasemek przystrzyżemy i nadając im kształt ogona jaskółki. Aby gwiazda się lepiej trzymała, najlepiej jest przewiązać nitką w miejscach, gdzie się słomki krzyżują.

Naklejamy w miejsce krzyżowania się słomek kolorowe kółko wycięte z papieru, kamyczek dekoracyjny lub kolorowy guzik.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama